• Обновено
Unijin P255 Серија 2.5 Dial, Масло Исполнет Целосна Нерѓосувачки Челик Мерач на Притисок, -15HG-30 PSI/kPa, ±1.6% Точност, 1/4 NPT, Дното Планината

Unijin P255 Серија 2.5 Dial, Масло Исполнет Целосна Нерѓосувачки Челик Мерач на Притисок, -15HG-30 PSI/kPa,

Оценката:
DEN 477.60

Тековен
Во магацинот.

Дизајниран да го издржат корозивна средина за мерење на не-корозивен гас или течност.Не 'рѓосувачки челик 304 случај и не' Рѓосувачки челик 304 wetted делови.Двојна Скала : Приказ мерења во PSI и k PA.Екранот Точност : ±1.6% на опсег.Дното Планината со 1/4" NPT конекција.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.