• Обновено
Milageto Шишиња На Лабораторија Стаклени Шишиња - Јасно, 5ml

Milageto Шишиња На Лабораторија Стаклени Шишиња - Јасно, 5ml

Оценката:
DEN 672.00

Тековен
Во магацинот.

од лагер користи на некои поевтини ампули.Тоа може да се користи за чување на испарливи органски решение како , гасови, алкохол и тип на решение.Фолија лагер е инертен, чисти, и претставува многу воздух-тесни печат дека е далеку подобри.Дебела тело е погоден за високи температура на стерилизација.Освен што се користи за лабораторија за тестирање, ова шишенцето е исто така широко се користи за чување на мала количина на хемиски решенија и гасови.Опис : - Дебел тело е погоден за високи температура на стерилизација. - Освен што се користи за лабораторија за тестирање, ова шишенцето е исто така широко се користи за чување на мала количина на хемиски решенија и гасови. - Фолија лагер е инертен, чисти, и претставува многу воздух-тесни печат дека е далеку подобри отколку на лагер користи на некои поевтини ампули. - Тоа може да се користи за чување на испарливи органски решение како , гасови, алкохол и тип на решение. - И тоа може да се задржи овие течности за многу долго време, без сушење.Спецификација : - Материјал : ниска бор - силициум - Боја : clear Size Табела : Големина : прибл.3ml : дијаметар : 16mm/0.63"; висина : 33mm/1.3" 5ml : дијаметар : 18mm/0.71"; висина : 40mm/1.57"10ml : дијаметар : 18mm/0.71"; висина : 65mm/ 2.56"Пакетот Вклучува : 100 Парчиња Стакло Шише.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.