• Обновено
Akozon Минијатурни Прекинувач, DC 250V 2P Ниско-Напонски Минијатурни Воздух Коло Прекинато Соларна Енергија Switch 16A/32A/63A за Соларни Панели Мрежа Систем, Ветер и Соларни Хиб?

Akozon Минијатурни Прекинувач, DC 250V 2P Ниско-Напонски Минијатурни Воздух Коло Прекинато Соларна Енергија

Оценката:
DEN 446.16

Тековен
Во магацинот.

【Главната Функција】Ова Ниско-напонски Минијатурни Воздух Коло Прекинато е одличен спој прекинувач користи за заштита на електрични кола од оштетувања предизвикани од вишокот струја што произлегуваат од преоптоварување или краток спој.Брзо патување за да се обезбеди сигурна работа на товарот и да го продолжат животот на електрични прекинувачи.Тоа исто така може да работи како на-исклучување за DC load circuitssolar dc коло прекинато. 【Practicaltity】 Брзо затворање да се обезбеди сигурна работа на товарот и да го продолжат животот на електрични прекинувачи.DC прекинувач е помоќен од AC прекинувач да го изгаснат arcs.Тоа значи дека нашите ниско-напонски прекинувач може да се користи во исто ниво напон на DC и AC коло систем. 【Лесен За Употреба】DC Коло Прекинато, е лесен и сигурен за користење, која ги поддржува краток спој заштита, заштита од преоптоварување. 【Широк Applocation】Широко се користат за соларни панели мрежа систем, ветер и соларни хибриден систем и многу други DC системи.Тоа може да се монтира во склопот на DIN железнички, DIN железнички не е вклучена. 【Модуларната структура】Оваа Минијатурни Прекинувач може да биде лесно да се инсталира по стандард DIN водич железнички во дистрибуција кутија(DIN железнички не е вклучена),bistable клипот за заклучување, инсталација повеќе погодно.Погоден за изолација во согласност со индустриски стандарди : IEC EC60947-2/GB14048.2. Спецификации : Модел : C65 H-DC 2 P Столбови : 2 P Номинална Струја : 16 A/32 A/63 A(Изборен) Номинална Напон : DC250 V Крајната Кршење Капацитет(ICU) : 10k A Патување Карактеристики : B, C Номинална Импулс-издржат Напонот(Uimp) : 5k V Тековната Ограничување Класа : 3 Механички Живот : 20,000 пати (IEC 60947-2/GB14048.2) Електрични Живот : 10.000 пати (IEC 60947-2/GB14048.2) Оперативни Температура : -25℃~+70℃ Температура на Чување : -40℃~+85℃ Топлина & Влажност Отпор : 55℃, 95%RH Големина : 8.2 x 3.6 x 7cm / 3.22 х 1.41 х 2.75" Пакетот Вклучува : 1 x Коло Прекинато.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.