• Обновено
HiFi 5654 Цевка Фоно Preamp за Плочата Стерео Preamp Слушалки Amp w/VU Метар

HiFi 5654 Цевка Фоно Preamp за Плочата Стерео Preamp Слушалки Amp w/VU Метар

Оценката:
DEN 1559.76

Тековен
Во магацинот.

ММ /MC фоно текст, поддршка на повеќе текст отпорност прекинувач (1 KΩ/470Ω/220Ω/100Ω/47Ω/22Ω/10Ω), ги претвора фоно сигнал за линија на ниво на сигнал, ниски-бучава интегрирани кола како и високо-квалитетни компоненти за да се обезбеди јасен звук. 3.5 mm ПОМОШЕН текст, засили ниско ниво за аудио сигнал од вашиот телефон, таблет, КОМПЈУТЕР, MP3 итн., полесно да се вози засилувач или активни звучници и во голема мера го подобри квалитетот на звукот.Уникатни и неверојатни комбинација во изглед : интегрирана T4 ПЛУС preamp со ретро цевки и VU метар во целина, на покажувачот танцување во топла светлина со силна гроздобер чувства кога уживаат Hi Fi музика, динамички го одликува аудио системот и да ви даде различни акустична уживање со голема динамика и слатка цевка звук, дури и во ограничен простор.Увезени JAN5654 цевки и гроздобер топол звук : стандардно доаѓа со JAN5654 цевки, ја подобрува што е поврзано со вашата музика, како што се детали, транспарентност, непосредност, богатството, динамичен, тон и сл., многу подобро отколку 6 J1 серија особено во човечкиот глас.Pluggable цевка приклучок на цевка за валање и звук-shaping, лесно да се изберат и менување на звук потпис на една желба. 3,5 mm приклучок за слушалки излез и совршен коло дизајн : T4 ПЛУС, исто така, со вграден-во класичен слушалки amp коло (2*NE5532), лесно да се вози 32-300 ohm слушалки.Разумни и напредни архитектура, TI TPS5430+7205 MOS за менаџмент на енергија, TL071+JRC2068 фоно preamp коло итн., уживајте во Hi Fi аналогниот звук и првиот-класа дизајн со непобедлива ниска цена.Мини големина и одлични перформанси : сите дизајни полни со детали, како што цврст алуминиум легура knob, позлатени терминали, сива интегрирани калапи алуминиум легура школка го одликува со вграден-во VU метар, изгледа класично и елегантен.Не само MM/MC фоно preamp, но исто така на стерео аудио preamp и приклучок за слушалки засилувач, особено дизајниран за аудиофили кои се во потрага Hi Fi звук.Топло совети : 1. 3.5 mm ПОМОШЕН текст со приоритет, ве молиме бидете сигурни дека ПОМОШЕН кабел е извади ако сакате да го користите MM/MC фоно текст. 2. Стерео РКА и 3.5 милиметарски џек за слушалки може излез во исто време, и knob, исто така, контролите на јачина на два излези истовремено.Параметри Бренд : Douk Аудио Модел : T4 Аудио ПЛУС текст : MM фоно/плочата / 3.5 mm ПОМОШЕН Аудио излез : стерео L/R РКА / 3.5 mm џек за слушалки Максимална излезна моќност на џек за слушалки : 150m W@32Ω Компатибилни слушалки отпорност : 32-300Ω ПОМОШЕН ВО ПОМОШЕН текст ниво : 0.775 V РКА max излез ниво : 1.5 V Фреквенција одговор : 20 Hz-20 KHz (±0.3 d B) S/N сооднос : ≥110d B THD : 0.2% Фоно ВО Фоно ниво на текст : 0.005 V РКА max излез ниво : 300m V (MM) / 3 V (MC) Зачестеност одговор : се согласува да се ВОЕДНО и карактеристики (±3d B) S/N сооднос : 71d B THD : 0.8% Работен напон : DC 12 V Димензии(Ш*Д*H) : 50*137*146mm / 1.97*5.39*5.75 во Пакет димензии(Ш*Д*H) : 300*230*65mm / 11.81*9.06*2.56 во Нето тежина : 640g / 1.41 lb Пакет тежина : 1000g / 2.20 lb Пакување Листа 1*T4 ПЛУС Preamp 2*JAN5654 Вакуум Цевки 1*12 V DC Адаптер 1*3,5 мм да РКА Кабел.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.