• Обновено
Органска Алое Вера во Прав за Коса & Лице | Aloe Barbadensis | AloeVera Екстракт од USDA Заверена од Горди Планета (1 Фунта | 16 Унца)

Органска Алое Вера во Прав за Коса & Лице | Aloe Barbadensis | AloeVera Екстракт од USDA Заверена од Горди

Оценката:
DEN 383.76

Тековен
Во магацинот.

НА АЛОЕ ВЕРА РАСТЕНИЈАТА (Aloe Barbadensis) нуди големи бенефиции за нега на кожа и коса и се користи во Ајурведата за илјадници години.Тоа се користи за Кожа и Нега на Коса е евидентирано како почетокот 2,200 П.Н.Е. и е поврзан со Важни Историски Ликови како што се Клеопатра и Александар Велики.АЛОЕ ВЕРА во ПРАВ е многу разноврсна и кожа-пријателски.Тоа содржи корисни биоактивни состојки, вклучувајќи витамини, минерали, амино киселини и антиоксиданси.КОРИСТЕЊЕТО на АЛОЕ ВЕРА во ПРАВ е многу лесно како густа паста може да се формираат и при мешање со вода и може да се нанесува на лицето директно.Истите ставете исто така, може да се примени за коса ако корисникот сака да ги користи својата коса климатизација и навлажнувачки својства.Совети за тоа како да се користат се дадени во задниот дел од пакет.ANSWER : ___________________________ NOTE : НАШИОТ АЛОЕ ВЕРА ВО ПРАВ Е КОЗМЕТИЧКИ ОДДЕЛЕНИЕ И НЕ ТРЕБА ДА СЕ КОНСУМИРА.НИЕ ВО ГОРДИ ПЛАНЕТАТА имаат мисија, која е да се подарок на потрошувачите со највисок квалитет на Ајурведа и Природни Производи кои ќе им се допадне на Природни нешта што нашата Планета ни дава повеќе и да се создаде свест околу светот на Ајурведата кои се појавија во Индија пред илјадници години.Нашата Органска Алое Вера во Прав е USDA ЗАВЕРЕНА што значи дека ќе биде добивање на највисокото ниво на квалитет на Алое Вера во Прав Извори Директно од Индија.СЕ ДОПАЃА ИЛИ ЦЕЛОСНО ВРАЌАЊЕ НА СРЕДСТВАТА.Ние сме толку сигурни во нашите производи што ги нудиме 100% пари назад, ако не сте задоволни со вашето купување.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.