• Обновено
TINGCHAO ПВЦ Челик Жица Цевки Висок Притисок Мулти-Цел Тешки-Должност Флексибилен и Транспарентен Цевка за Земјоделски Наводнување Суровини Транспорт Должина 3.28 фт,50m

TINGCHAO ПВЦ Челик Жица Цевки Висок Притисок Мулти-Цел Тешки-Должност Флексибилен и Транспарентен Цевка за

Оценката:
DEN 1483.20

Тековен
Во магацинот.

[Size]- ID и OD : 19mmx25mm,25mmx32mm,32mmx40mm, 38mmx47mm,45mmx55mm,50mmx60mm, 3.28 ft Должина. [Материјал]- ПВЦ цевка е полиестер винил хлорид пластика која е совршен за масло, гориво, вода и воздух цевки, Боја : јасно-транспарентно. [Функција]- Цврстина : 73a (фирма), Макс. работен притисок : 87 psi, пука притисок : 261, Температура опсег : 25°f до 150°f (-4°c до 66°c). [Челик Жица Дизајн]- челик жица дизајн помага да се зајакне црево, може да се издржи висок притисок, и на себе цевка е отпорен на влага и триење и може да се користи за инхалација апликации. [Специфична Апликација]- Челик жица вшмукување ПВЦ цевка е погодна за земјоделски пумпа за вода машини, масло депо и други индустрии.ПВЦ цевки е polyvinyl хлорид пластика со plasticizers да се направи повеќе флексибилен и транспарентен.Челик жица дизајн помага да се зајакне силата на цевка за да се овозможи и висок притисок и се користат во вшмукување апликации.

Параметри на производот

Material:
PVC
ID and OD:
19mmx25mm,25mmx32mm,32mmx40mm,38mmx47mm, 45mmx55mm,50mmx60mm,
Length:
1m / 3.28 ft
Packing list:
1 x PVC steel wire pipe :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.