• Обновено
ЖУ-CL Дигитални Вода Тестер на Вода, Тврдоста Тестер Канализационен Онлајн Аналитичар Омекнат за Третман на Вода Котел на Квалитетот на Водата за Тестирање Инструм?

ЖУ-CL Дигитални Вода Тестер на Вода, Тврдоста Тестер Канализационен Онлајн Аналитичар Омекнат за Третман на

Оценката:
DEN 1154.40

Тековен
Во магацинот.

Резолуција : 0.01 mg/L 0.1℃.Мерен опсег : вода цврстина : 0-10000 mg/L (ppm), температура : 0~60℃.Услови за работа : температурата е 0~60℃, релативната влажност е помала или еднаква на 90%.Ние стоиме зад нашите производи и секогаш ќе се фокусира на вашето задоволство.Ако не се 100% љубовта на нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Ние стоиме зад нашите производи и секогаш ќе се фокусира на вашето задоволство.Ако не се 100% љубовта на нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со us1. Мерен опсег : вода цврстина : 0-10000 mg/L (ppm), температура : 0~60℃2. Резолуција : 0.01 mg/L 0.1℃3. Единица : mg/L, mmol/L, mmol/L (Котли) скратен како mmol/L (Б).На единица за тврдост на вода-мерење на индустриски котли.4. Мерење температура : (0~60℃).5. Контрола интерфејс : две групи на вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА реле контакти, поделени во висока и ниска точка-точка сигнал на аларм фотоелектрически изолација излез.6. Сигнал изолација излез : фотоелектрически спојка изолација заштита 4~20m A сигнал на излез.7. Услови за работа : температурата е 0~60℃, релативната влажност е помала или еднаква на 90%8. Излез оптоварување : load

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.