• Обновено
BXI Украсни Камења - 2 Килограми Аквариум Чакал, Риба Резервоарот Камчиња, Природни Камчиња и Полиран Стакло Песок за Домашна Декорација

BXI Украсни Камења - 2 Килограми Аквариум Чакал, Риба Резервоарот Камчиња, Природни Камчиња и Полиран Стакло

Оценката:
DEN 311.76

Тековен
Во магацинот.

Тежина : 2 килограми, околу 1000 грам.Камен големина : 0.04-0.12 инчи/1-3 mm.Материјал : стакло песок.Јачина на звук : 0.22 литри.Colorfast, не-Токсични, нема да ја смени хемија на вашиот аквариум со вода.Користете затворен & отворено.Сјајна во вода.Совршен декор за свежа и saltwater аквариуми, езерца, terrariums, градини, potted растенија, вазни, пепел коцки, занаети & хоби.За риба резервоарот со должина од L" & ширина од W", 1" дебелина на камен слој треба L * W / 23 килограми камења.E.г.за 10"*10" резервоар, 1" камен слој треба 4.35 фунти на камења.Ве молиме исплакнете со вода 3-4 пати пред ставање во риба резервоарот.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.