• Обновено
Carib Море ACS00905 Океанот Директни Природни Живеат Песок за Аквариум, 5-Фунти

Carib Море ACS00905 Океанот Директни Природни Живеат Песок за Аквариум, 5-Фунти

Оценката:
DEN 402.72

Тековен
Во магацинот.

100% aragonite поддржува соодветна ph вредност.Овој метод ги зачувува вистински живеат песок со своја оригинална, природните бактерии.ре-креира природни гребен средини.повеќе корисни бактерии отколку било кој друг производ на пазарот.направен во САД.Различен од сите други живи песок производи на пазарот.Оваа жива песок користи патент Море Дишат технологија; кој ја задржува вистински живеат песок со своја оригинална бактерии.Секоја торба на Океанот Директни е жив и дишење со до 1000 пати повеќе корисни бактерии отколку други методи на чување.Секое зрно на Океанот Директни е прекриена со бактерии и куќишта од capillary акција во тенок филм на вистински океан вода.На тенок филм е отворен за атмосферата за сигурен гасна размена.Ова резултира во висока точки од обвинението за природни и корисните бактерии без штетни израстоци на метаболички нус-производи.Океанот Директни ви обезбедува со просперитетна, природен аквариум во минути!.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.