• Обновено
ZYFHSGS 2.2 lb Риба Резервоарот Карпи Кактус Potting Почвата Чакал Почвата Покритие за Аквариуми Декоративни Камчиња за Градина/Риба Резервоар/Аквариум/Вазна Спојници/Tillands

ZYFHSGS 2.2 lb Риба Резервоарот Карпи Кактус Potting Почвата Чакал Почвата Покритие за Аквариуми Декоративни

Оценката:
DEN 383.76

Тековен
Во магацинот.

★【Безбедно Камен】 : Овие природни реката камења се полира и имаат мазна завршница без нерамни рабови и нема да наштети на вашиот succulents или potted кактус, се разбира, тоа не ќе му наштети на рибите и другите животни во вашиот аквариум,се добар материјал за landsca. ★【Аквариум Рок】 : Секој сопственик на подводни домашни миленици знаат дека украси и аквариум супстрати, не само што изгледаат убаво, но исто така влијаат на животната средина на нашите риба.лесно да се чисти, шарени камења се создаде вистински подводниот свет за водни животни.Таа е погодна за сите типови на аквариуми,нема да ја смени хемија на вашиот аквариум со вода.(Ве молиме, бидете внимателни и бидете сигурни дека за да се измијте ја во топла вода пред да го стави тоа во резервоарот/аквариум .). ★【Уметнички Бонсаи Материјали】:Покривање на почвата со слој на gravels не само што ќе бидете на вашиот succulents стојат надвор, но исто така да ги задржи на почвата влага и да им помогне на растенија растат подобро. ★【2.2 lb торба】 : Содржи околу 500 -800stones.Камења големини се околу 0.6-1 см,се Мијат пред употреба, бојата ќе биде појасна.Ако сакате да додадете екстра убавина во вашата градина, тревник, па дури и на вашиот potted растенијата или аквариум овој пакет на камења е идеален за вас.Тоа е совршен за дома декор и креативна внатрешен и надворешен дизајн. ★【Многу Користи】 : Одлична за градини, тревник оркестарот, пешачки патеки, фонтани, вазна, спојници, риба тенкови, potted растенија, занает проекти, и повеќе, Тоа исто така може да се користи како акцент на аквариуми , вода, градини, езерца, и terrariums.Мулти-funtion Excellent за риба, фабрика за воздух, вкусен растенијата.Красат вашата риба резервоарот и, исто така, се одржува на вода се чисти, и да се осигура безбедноста и нема загадување на живеење услов за вашите риби; Додадете виталноста на вашата растенија, намалување на јавните водата при наводнување.Совршен за сите видови на занаетчиски проекти.Добро за цветни аранжмани, свадба, партија декорација.Одличен за чакра чистење, реики исцелување, и кристално мрежи, итн.Package2.2 фунти/pack (околу 2000 грама).Топло Совети : 1) сликата е само за референца, ве молиме овозможи на форма и боја на камењата што добил ќе биде малку се разликува од сликата.2) за Да се избегне деца јадат по грешка, да ги задржи подалеку од деца под 3.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.