• Обновено
Jadssox Шема Стакло Pendant Светлина Модерна Месинг Виси Лустерот, Нордиска Кујна Островот Осветлување Тела, E27 Штекер Таванот Суспендирани Светилки за Спалната соба Ноќ?

Jadssox Шема Стакло Pendant Светлина Модерна Месинг Виси Лустерот, Нордиска Кујна Островот Осветлување Тела,

Оценката:
DEN 2551.68

Тековен
Во магацинот.

[Република Кина стил погодна за секој простор] : Оваа современа pendant осветлување, висока-квалитет купола pleated стакло абажур, Нордиските ресторан месинг мали виси лустерот светилка.Совршен за бар, кафуле, спална соба, дневна соба, трпезарија, кујна и секоја соба ви се допаѓа. [Материјал и големина] : Овој остров светлосни тела со висок проѕирна купола цвет во облик на стакло lightshade месинг таванот осветлување.Должина : 21 CM; Width : 21 CM; Висина : 22 CM; прилагодлива висина на прекин жица : 2М. [Сијалица Барање] : Компатибилен со блескаво, LED и халоген светилки со E27 штекерите (подножјата).Ве молиме имајте во предвид на сијалицата не е вклучена; оваа светлина, може да се dimmable ако користите dimmable сијалица и компатибилен dimmer прекинувач (не се вклучени). [Лесно да се инсталира] : На pendant таванот светлина е hardwired, инсталација е потребно.Ги вклучува сите монтажа хардвер за брза и лесна инсталација. [Задоволството на клиентите] : Оваа ставка не се вклучени светилки.Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку постои каква било квалитетот прашање за овој осветлување тела или не сте задоволни со вашето купување.Ние ќе ви одговори во рок од 7/24 часа.За us We се главно ангажирани во разни видови на апарати за домаќинство светилки и осветлување светилки, подобрување на високо-квалитетно, функционално убава и разумни цени осветлување дизајн на производи за секој клиент.Нашата палета на производи вклучува различни LED светилки, лустери, ѕидни светилки, подни светилки, итн.◆ Димензии : Должина : 21 CMWidth : 21 CMHeight : 22 CM◆ Спецификации : Стил : Модерна Нордиските simplicity Lamp облик : риболов линија chandelier Material : бакар, glass Color : Месинг, transparent Adjustable висина : 2 (m)Број на извори на светло : 1 Voltage : 110-240 VAverage услуга живот : 50000 (h)Зрачење област : 5㎡ -10㎡извор на Светлина моќност : Макс 40 WLamp носителот спецификации : E27 Light извор видови : LED светилки, блескаво светилки, заштеда на енергија светилки, CFL светилки.Дали содржи светилки : не содржи светлина bulbs Applicable места : коридори, дневни соби, спални соби, студија соби, ходници, ресторани, кујни, бањи, влезовите, балкони, хотелски соби, изложбени хали, магацини итн.[Пакет содржи]1 x Chandelier1 x монтажа accessories Note : 1. Ве молиме проверете ја големината на лустерот пред да нарачате за да се обезбеди дека светлината се вклопува во вашата соба.2. Прилагодлива висина, погоден за сите pendant светилка серија, можете да ја прилагодите светлината според вашите потреби. (Dimmer не е вклучена) Лесно да се соберат според инструкциите за инсталација.3. Користете мека сува крпа за да се отстрани прашина.4. Не го надмине определениот wattage.5. Ве молиме бидете сигурни дека моќта е отсечени пред инсталацијата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.