• Обновено
(2 Парчиња) 3M 0.5 Инчи Ширина 15 Ft Должина VHB 5952 Црна Тешки Повеќенаменски Двојно Двострано Лента

(2 Парчиња) 3M 0.5 Инчи Ширина 15 Ft Должина VHB 5952 Црна Тешки Повеќенаменски Двојно Двострано Лента

Оценката:
DEN 1590.24

Тековен
Во магацинот.

Акрилна Лента : Постојана врска лента со извонредна сила може да се користи да се замени навртки, завртки, место завари, и неуредна течни лепила.Постојана врска функција дистрибуира на стрес во текот на целата површина за најдобри резултати.Поврзување на Кертриџот : Тешки-должност лента завршува, дупчење, брусење, заварување, нарезници, и refinishing поврзани со сврзување и запечатување материјали.Димензии : Црна 0.045 во (1.1 mm) модифицирани акрилни лепило, на оваа листа се за [2] пакет на [0.5] Инчен Ширина и [15] Ft Должина двострано лента тек со притисок чувствителни лепило обврзници речиси веднаш без време на сушење.Издржливост : црна модифицирани акрилни лента е отпорна на УВ светлина, влага, растворувачи и употреба на хемикалии, обезбедување совршен запечатување и поврзување дури и во екстремни средини.Тоа, исто така, се противи на високо-технолошка, топла и ладна температура велосипедизам.Комунални : 3 M VHB 5952 лента е идеална за тешки сврзување апликации како што се сврзување стакло и врата за, креирање на улични знаци, итн.Оваа селотејп опфаќа занитвам глави, заварување знаци, и стакло пукнатини, оставајќи занемарлива трага и создавање на мазна површина. 3 M VHB 5952 Црна Тешки Повеќенаменски Двојно Двострано Лента, сите-акрил изградба кој дава сила и издржливост во високо бара апликации.Вклучува 3pcs.на Алкохол Првично Подлога.Specification Black, затворени-cell акрилик пена превозникот.Conformable.Добра Адхезија на многу насликани површини,вклучувајќи прав обложен со боја.Димензии : 0.5 Инчи Ширина 15 Ft Length Adhesive тип : Модифицирани Акрилни.Во однос на лепливоста : HSE : Висок, ЗАКОН : Med.Растворувач Отпор : Висока.50% сила на обврзници во 20 минути, 90% јачина на обврзници во рок од 24 часа и 100% јачина на обврзници по 72 часа.За максимална обврзници сила, површината треба да биде темелно се чисти и суви.Типично за чистење се heptane или isopropyl алкохол.Внимателно прочитајте и следете ги на производителот мерки на претпазливост и упатствата за употреба кога се користи за чистење.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.