• Обновено
Нордиските Чиста 20x20x5 MERV 12 Honeywell/Ленокс Замена AC Печка Филтри за Воздух Pack 2

Нордиските Чиста 20x20x5 MERV 12 Honeywell/Ленокс Замена AC Печка Филтри за Воздух Pack 2

Оценката:
DEN 1449.60

Тековен
Во магацинот.

Опис на производот Нордиските Чиста MERV 12 Pleated AC Печка Филтри за Воздух обезбеди исклучителни филтрација за двете домашни и комерцијални услови.Генерално, треба да ја промените вашата 1-Инчен и 2-Инчен филтри за воздух на секои 30, 60 или 90 дена.Направен во САД!.Како и со сите Нордиски Чиста печка клима уред филтри, материјалот е electrostatically обвинет за привлекување на несакани честички.Големината отпечатен на вашиот филтер за воздух НЕ може да биде Вистинската Големина.На 4, 5 и 6-Инчен филтри за воздух треба да се менува на секои 3 до 6 месеци.Промена на вашиот филтер за воздух е првиот чекор во осигурување на вашиот HVAC систем работи на својата оптимално ниво на оваа сезона.За свеж, чист воздух во вашиот дом и канцеларија, важно е редовно да ја промените вашата AC филтер, особено за време на почетниот подобрувања.Ова помага да се заштитат вашето семејство од алергија предизвикува полен, прашина, тутун и готвење чад, воздушни растителните спори, бактерии, и некои вируси. Додека различни компании користат различни скали за мерење на филтер за воздух ефикасноста, Нордиските Чиста избра да го следат индустриски стандард, MERV, како што е развиена од страна на ASHRAE (на Американското Друштво на Греење, Ладење и клима уред Инженери).Вистински превозот време ќе зависи од испорака адреса.Луѓето со домашни миленици или оние кои страдаат од алергии треба да се промени нивната A/C филтри за воздух почесто.Нордиските Чиста печка клима уред филтри се произведени со користење на тешка должност, отпорни на влага пијалаци одбор рамка.Ние препорачуваме менување на вашиот HVAC печка филтер на секои 1-3 месеци, во зависност од вашиот уникатен дом или канцеларија на животната средина.Нашиот не-плетени синтетички филтер медиумите не го поддржуваат растот на мувла или бактериите, со цел вашата домашна употреба.Привлекува затворен алергени, прав, полен и други воздушни загадувачи.Номинална Големина : 20 x 20 x 5 H, Самата Големина : 19 5/8 x 19 7/8 x 4 3/8 (19.Секој пат кога воздухот поминува низ Нордиските Чиста pleated печка филтер за воздух, lint, прав, полен, бактерии, пет првут, грини, а се спори, чад честички, вирусни носители, алергени и другите загадувачи ќе бидат отстранети.Замена на вашиот филтер за воздух редовно не само што го подобрува затворен на квалитетот на воздухот, тоа им помага на HVAC единица врши поефикасно.Ние може да се направи најмногу чудни големина обичај HVAC филтри за воздух за ниска цена и брза бесплатна испорака.Противалергиски и антимикробна pleated електростатско филтер материјал.Обидете се со нив, и ние сме сигурни дека ќе бидат задоволни со нашите големи филтри за воздух.Ние производство на високо ефикасност pleated печка филтри за воздух за вашиот греење и климатизација системи.Стандард филтри за воздух генерално брод во рок од 2-10 дена.Тоа е најдобро да се измери точната големина на вашиот A/C филтер и да ја споредите со нашите Вистински Големина за да бидете сигурни дека вашиот HVAC замена на филтер се вклопува!Производот е компатибилен со следново : Honeywell FC200 E1019,Filtrete DP02 DC, Одговара на Honeywell 16x25 Медиуми Воздух средства за Чистење F25, F35, F100, F150, F200, X0585, X7935, X8305, X8308, X7930, HW-503 Од Производителот Нордиските Чиста филтри за воздух се вистински големина која е дел на еден-Инчен помала од стандардната големина (исто така познат како "номинална големина").

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.