• Обновено
5 Фунти – Јужна Африка – Танзанија Peaberry – Unroasted Арабика Зелено Кафе Грав – Одгледува во Јужна Highlands – надморска Височина 1400-2000 М – Сушење/Мелничката Процес Влажни ?

5 Фунти – Јужна Африка – Танзанија Peaberry – Unroasted Арабика Зелено Кафе Грав – Одгледува во Јужна Highlands

Оценката:
DEN 991.20

Тековен
Во магацинот.

Премиум Зелено Кафе Грав / Вкус Белешки – Белешки Од Bing Цреша – Ѓумбир – Вар – Овошје Коктел.Јужна Африка Кафе – Танзанија Peaberry Кафе – Сортен-Бурбон, Typica – Надморска Височина-1400-2000 М. На Сушење/Мелничката Процес Влажни Обработени – Тип Ретки Peaberry – Фарма Tembo Кафе – Почва Богата Вулкански.Свежо Тековната Култура – Возрасен/Рака Бере Од Страна На Smallholder Земјоделци – Што Поседуваат Во Просек 500 Дрвја, Секој.Многу Се Практикуваат Земјоделство – Обработуваат Во Tweega Мелници/Перење Станици – Јужна Highlands.Големина : 5 Фунти (Пакување од 1).

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.