• Обновено
hykolity Низок Напон ORB LED Хоризонтален Пат Светлина W/ Crackled Сенка, 3.4 W 155LM 12V Жичен Отворено LED Walkway Светлина, Умре-фрлија Алуминиум Изградба, 30-Вати Противвредност, 15-Годиш

hykolity Низок Напон ORB LED Хоризонтален Пат Светлина W/ Crackled Сенка, 3.4 W 155LM 12V Жичен Отворено LED

Оценката:
DEN 4079.76

Тековен
Во магацинот.

✅ Изградена минатата : Фрлија алуминиум изградба е издржливи и отпорни на временските, можат да работат во ладно време до -13°F и топло времето до 110°F. ✅ Лесно користење : долготрајни LED светла се за одржување слободни; нема светилки да се промени. ✅ Широка примена : Внатрешните леќи за една убава мека дифузен светлина шема, идеален за возвишеното и accenting патишта, чекори, и градини. ✅ Брза инсталација : За брзо да го инсталирате wire конектор значи лесно не-го-си инсталација тоа е брзо и безбедно.Екстра додатоци потребни : трансформатор, жица низок напон жици. ✅ 10 годишна ГАРАНЦИЈА –опфаќа најмногу штета и превозот на трошоците за замена.Контактирате за било каков квалитет прашања. 4.5 W/9.8 W. 3000 K Топло Бела. 205 lm/390 lm.AC 12 V Влез.e.g претпоставиме Дека таму е збир на 4 патот светла (секоја 3 W) и 2 поплави светла (секоја 4.5 W) треба да бидат инсталирани во градината, Како да се избере кабел и трансформатор?. 1. Додадете индивидуални светлина тела wattages за сите светла. 4*3 W+2*4.5 W=21 W. 2. Типичен растојание помеѓу две светла е 6-8 нозе, но се поблиску или подалеку е во ред премногу.Врз основа на погоре дијаграм, 6 светла вкупно watts во 0-60 треба да се избере 75-100ft 16 AWG моќ кабел. 3. Трансформатор е доволно голем за поддршка на Вкупниот Тела Wattage, тоа треба да биде најдобра употреба во 80 проценти од отценети капацитет.Значи во овој случај 45 W трансформатор е доволно.Answer : ___________________________ Note : трансформатор дека е премногу голем за оптоварување може да overdrive на светилки кои ќе го скратат животот ги спојува.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.