• Обновено
XMCOSY+ Сончевиот Пат Lights - 4 Пакет Соларни Светилки Отворено Градина, Соларната Патека Светла IP65 Водоотпорен Автоматско вклучување/Исклучување, 10-40 Lm Dimmable Топло Бела С

XMCOSY+ Сончевиот Пат Lights - 4 Пакет Соларни Светилки Отворено Градина, Соларната Патека Светла IP65 Водоотпорен

Оценката:
DEN 1439.76

Тековен
Во магацинот.

[ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКИ, СОЛАРЕН ПОГОН 360° ОСВЕТЛУВАЊЕ] Сите работни енергија доаѓа од сончевата енергија, и рециклиран енергија, се намалува загадувањето на животната средина и без да ги зголемите вашите сметки за електрична енергија.Гарантираме за да продолжи да работи за цела ноќ.Долго лента со LED филамент со polyhedral транспарентно стакло сенка дава 360° радијална светлина на сила.Одлична комбинација на производ декорација и практичност. [AUTO-ON/OFF SWITCH уреди со покажувач на ЗАШТЕДУВА ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА] 2.4 * 2.4 инчи големи област соларни панели, покриени со monocrystalline силикон.Зголемување на опсегот на соларни осветлување, да се обезбеди поголема соларна енергија апсорпција и искористување.Автоматски смисла промени во осветленоста на околната животна средина.Тоа автоматски да се врти на светлина во темнината средини и автоматски се исклучува во светли средини.Немојте да се грижите за губење на ресурси. [ЛЕСНО ДА го ИНСТАЛИРАТЕ во РОК од САМО ТРИ КОМПОНЕНТИ] Едноставно да се поврзете на Соларни Капак, Монтажа Род, Основа Колец за да ја завршите инсталацијата и почеток.Се елиминира тежок и комплициран за инсталација операции.За разлика од обичните пластични приклучоци, нашиот соларен погон walkway светла користи алуминиум посочи приклучоците кои се цврсти и издржливи доволно.Тоа може да биде поставен насекаде како вашиот двор, патека, патио, тревник, пат, патеката, двор, вила, пејзаж, балкон и надворешна места. [СВЕТЛО ПРИЛАГОДЛИВИ ТОПЛО БЕЛА LED ФИЛАМЕНТ] Постои knob-тип на осветленоста на вредноста на прекинувачот панел, и осветлувањето може да се прилагоди за да опсег од 10-40 lumens.Најсоодветен светлината може да бидат избрани флексибилно според различни кориснички барања и користење средини. [ВОДООТПОРЕН s визија за да се обезбеди пријатна и паметни живеење на глобално ниво.БРЕНДОТ на ФОКУС : во Моментов, XMCOSY+ има наредени серија на соларни светилки и паметни светлина string кои се работат со Стан, компатибилен со Алекса и други интелигентни глас асистент.ЗОШТО ДА ИЗБЕРЕТЕ XMCOSY?XMCOSY+ обезбедува топло, пријатно, трајни и прифатлива светла, кои инспирирани од повратни информации од нашите клиенти и секојдневниот живот.Ние секогаш верувам дека добриот дизајн може да го направи животот полесен и посреќни.Исто како што ние го сторивме, нашите XMCOSY+ 4 Пакет Сончевиот Пат Светла е роден за шарени, пријатна и стилски живот!XMCOSY+ 4 Пакет Сончевиот Пат Светла Dimmable може да бидат поставени и светли насекаде како вашиот двор, патека, патио, тревник, пат, walkway, патеката, двор, вила, пејзаж, балкон и надворешна места.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.