• Обновено
Арапскиот Ноќи Партија Декорација Магија Genie Светилка Mandala Swirls Таванот Фолија Аладин Партија Декорација Eid Мубарак Оркестарот за Индискиот Принцезата Бебе Туш Мар?

Арапскиот Ноќи Партија Декорација Магија Genie Светилка Mandala Swirls Таванот Фолија Аладин Партија Декорација

Оценката:
DEN 263.76

Тековен
Во магацинот.

Пакет Содржина : вкупно 52 парчиња Арапскиот Ноќи партија украси, вклучува 22 парчиња шарени хартија фенер и Mandala cutouts, 30 парчиња фолија се вртат украси, вклучувајќи 22 фолија се вртат украси со cutouts и 8 двојна спирала украси без cutouts; Teaming нив со Арапскиот Ноќи тема партија украси и уживаат во забавата на партијата.Арапскиот Ноќи Партија Тема Дизајн : овие се вртат украси функција едноставна портокалова, виолетова, сина, розова, жолта и злато, и cutouts на светилка, магија genie светилка и mandala, изработка на оркестарот на вашиот Арапскиот Ноќи партија поудобно; Прекрасно да додадете атмосфера за Арапскиот Ноќи партија.Соодветна Големина : Мароканскиот тема партија картички се прибл. 7.8 x 4.3 инчен максимум, секој се вртат може да се прошири за да се прибл. 28 - 36 инчи во должина; Овие Мароко знак swirls се одлично да висат од таванот или вратата за да веднаш донесе забава расположение во вашата партија.Сигурен Материјал : направен од квалитетот картичка хартија, здрав и не е лесно да се свиткани или пауза, двојно двострано печатени, дизајниран со светилка и цвет виси swirls Арапскиот Ноќи партија стилови; Овие Индискиот принцезата бебе туш декорација тешко е доволно да се применуваат за многу пати во различни партија прилики.Применливи Прилики : со различни виси должини и со различни форми и големини, партија декорација swirls се и координирање со Арапскиот Ноќи партија, Индискиот принцезата бебе туш партија, јасмин роденден, Мароко тема партија и така натаму; може да висат нив било каде ви се допаѓа со јадица на врвот, виси на Арапскиот Ноќи партија swirls на таванот, прозорец, mantel, overhangs, вратата, archway, гранките на дрвјата или за отворено настани.Лесен за користење : Постои кука на врвот на Арапскиот ноќи партија декорација за полнење за лесен приказ, само го извади и да се откажам до тоа, здрав квалитетот гарантира дека нема лесно да се скрши, лесни и еднократно.Широк спектар на употреба : На Арапскиот ноќи тема партија декорација материјали само ќе треба неколку минути да нежно се одвојат, тие можат да бидат обесени на внатрешна или надворешна, на ѕид, плафон, на дрво, итн., се создаде празнична атмосфера за Арапскиот Ноќи партија.Исто така, може да се примени како фотографија реквизити, ова Арапскиот Ноќи партија виси се вртат декорација на собата е погоден за преземање на мемориска слика на вашата партија и испратете го на вашите пријатели и гости, откако партија крај.Карактеристики : Материјал : картичката на хартија Боја : шарени Димензии : 11 х 20 cm/ 4.3 x 7.8 инчен во максимална Пакетот вклучува : 22 x Арапскиот Ноќи партија виси се вртат 22 x Фолија се вртат украси со cutouts 8 x Двојна спирала украси без cutouts Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.