• Обновено
Kicko 5 X 7 Инчен Coloring Book - 12 Парчиња на Стоматолошка Дејност Листови - Совршени за Занимации, Образовни, Училишни Материјали, Сензорни Алатки, Партија Корист

Kicko 5 X 7 Инчен Coloring Book - 12 Парчиња на Стоматолошка Дејност Листови - Совршени за Занимации, Образовни,

Оценката:
DEN 138.96

Тековен
Во магацинот.

ЗДРАВА ДЕЛО - Популарни и мора да се има за години за да им помогне да се развие добра канализација навики и соодветна чешлање.Пакетот содржи 12 парчиња интересни боење листови со 5 x 7 инчи мерење.Деца на возраст од 5 и над дефинитивно ќе го сакаат ова.ЧУВАЈТЕ ГИ ФОКУСИРАНИ на Овие неверојатни за сите jolly и среќен kiddos да ги направи да се смират и само имаат релаксирачки време во следењето, сликарство, и сенчење.Многу пренослива и може да се донесе во секое време и насекаде каде да се одржи ги окупираа.ИДЕАЛЕН ПОДАРОК - Овие се одлични како добрите и настан allotments од Kicko!Дава дополнителна и возбудлива победа награди за фестивалски активности, салон игри или споделување како и рекламирање материјали, freebies, и подароци.Направи секој момент шарени и забавно!.УЧЕЊЕ ВЕЖБА - Информативна уметност опрема што може да биде меморија и когнитивната способност додаток за деца.Им помага да ги развијат своите фокус, размислување, locomotors, креативност и имагинација да се создаде свој стил.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ на ПРОИЗВОДОТ - Top-одделение хартија материјали кои се користат да се направи повеќе солиден, цврст и не е лесно да се искине.Safe компоненти и еколошки.Многу лесни, корисна, удобен, а не и простор одземаат за складирање.Имајте на боење забава случува со Kicko е Боење Книги!Некои од децата се плашете се случува на нивните стоматолошки прегледи, но тоа ќе биде лесно, ако можете да може да се приклучи на некоја забава за нив.Оваа стоматолошка-тематските боење книги ќе ви помогне и да им покажеме важноста на водење на забите се чисти и визуелна на она што ќе се случи ако не успееме да се грижи за нив.Гаранција одличен начин да се опуштите, да се развивам, и се образовани.Тоа може да го намали стресот и да се промовира mindfulness.Сет содржи 12 парчиња на прекрасно и возбудливо боење листови со димензија на 5 x 7 инчи.Страници се сите печатени на еден двострано, па деца може да има уметност и занаети активност каде што тие може да се намали со тоа надвор и трим ги со користење на пенкало или маркери.Акции на сите најдобри боја моливи и боички сте почнале да имаат големо време, сега!Овие може да биде совршен подарок за kiddos бидејќи овие се добри алатки за учење кои можат да бидат меморија и когнитивната способност за подобрување на младите.Им помага да ги развијат своите фокус, размислување, locomotors, креативност и имагинација да се создаде свој стил.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.