• Обновено
Тропска Риба Paperweight, Рачно Изработени Од Стакло - Clownfish Сина Танг

Тропска Риба Paperweight, Рачно Изработени Од Стакло - Clownfish Сина Танг

Оценката:
DEN 575.76

Тековен
Во магацинот.

Секој е омилен тропска риба, Clownfish и Сина Танг риба, се вклучени дружење околу морето anemone.Да се создаде paperweight, од Династијата Галерија lampwork уметници се користи отворен пламен факел да се топи надолу стакло прачки и потоа delicately форма стопена стакло за формирање на тропски риби.На glassmaker потоа стручно слоеви 2000 степен на стопена стакло се додека саканиот ефект може да се постигне.Ве молиме имајте во предвид дека бидејќи точка е круг, кога се фотографира, објектот на задната страна се зголемува.Ако се погледне на други слики кога секоја риба е на предната страна, ќе видите дека две риби се исти димензии.Секоја риба внатре во paperweight е рачно изработени со факел пред да се спои во paperweight така рибите ќе се разликуваат, исто како што би во природата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.