• Обновено
92 Парчиња Вистински Сушени Притисне Цвеќиња Поставите Природни Притисне Суви Цвеќиња и Шарени DIY Исушени Цвеќиња Мешан Сув Цвет и Листови со Tweezer за Нокти Смола Зан

92 Парчиња Вистински Сушени Притисне Цвеќиња Поставите Природни Притисне Суви Цвеќиња и Шарени DIY Исушени

Оценката:
DEN 359.76

Тековен
Во магацинот.

Пакет содржина : постојат 91 парчиња вистински сушени цветови и лисја во нашите пакетот, исто така опремен со 1 парче tweezer, погодно за вас да се избере и примени, сите цвеќиња и остава се убави и живописни, ќе ги споделите со вашите занаети изгледаат повеќе домот.Широка употреба : нашите природни притисне суви цвеќиња се погодни за многу DIY проекти, тие може да се примени за нокти занаети, накит дизајн, епоксидна смола проекти, телефон случаи, bookmarks (ознаки), свеќа маркери, сапун одлуки, маса декорации, scrapbooking, имајте на ум картичка и така натаму, вие ќе добиете убава и природен декоративен ефект.Заштитна пакување : овие се меша сушени цветови и лисја се транспарентни вакуум спакувани, со цел да се заштити цвеќиња во текот на брод; ве Молиме да забележите дека обликот и бојата на цвеќиња може да се разликуваат од слики, бидејќи тие се природни.Дизајн како ви се допаѓа : можете да го дизајн или DIY овие природни притисне суви цвеќиња според вашата желба, да се стави во различни комбинации, и развиваат својата имагинација, се шармантна украси, исто така, остава многу интересни DIY меморија.Значајни подароци : шарени DIY сушени цветови се во различни варијанти, тие се направени од вистински цвеќиња во право сезони, може да се направи деликатна ракотворби како подароци од нив, го испрати до вашите пријатели, членови на семејството, роднините и други за Божиќ, Денот на Вљубените, Нова Година. 92 Парчиња вистински исушени цвеќиња, лисја поставите природни притисне суви цвеќиња и шарени diy исушени цвеќиња мешан сув цвет и листови со tweezer за нокти занает бележник diy занаети флорални decors Карактеристики : Смола декорација избор : Можете да додадете овие вистински исушени цвеќиња, лисја во вашиот смола проекти, да го красат на вашиот занаети, и да ги направи повеќе живописни и елегантен.Да го споделат со другите : Овие природни притисне суви цвеќиња се идеален подарок за вашите пријатели, членови од семејството, роднините, колегите и другите кои се ракотворби љубовници.Спецификации : Димензии : како слики покажуваат Боја : како на сликите покажуваат Материјал : вистински цвет Стил : природен стил Пакетот вклучува : 91 Парчиња суви притисне цвеќиња, лисја 1 Парче tweezer Топло напомена : ве Молиме овозможи мерење грешка поради прирачник за мерење.Обликот и бојата на цвеќиња може да се разликуваат од слики, бидејќи тие се природни.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.