• Обновено
Bourns Inc. RES НИЗА 5 ОИЕ 5.1 К OHM 10SIP, (Пакување од 2000 година) (4310M-102-512LF)

Bourns Inc. RES НИЗА 5 ОИЕ 5.1 К OHM 10SIP, (Пакување од 2000 година) (4310M-102-512LF)

Оценката:
DEN 1804.80

Тековен
Во магацинот.

Коло Тип : - Изолирани. - : - 5.1 к.Толеранција : - ±2%.Број на Отпорници : - 5. 5.1 к Ohm ±2% 400m W Моќ По Елемент Изолиран 5 Отпорник Мрежа/Низата ±100ppm/°C 10-SIPSpecifications : Mfr : - Bourns Inc.Серија : - 4300 MPackage : - Tube Part Статус : - Active Circuit Тип : - Изолирани- : - 5.1 k Tolerance : - ±2%Број на Отпорници : - 5 Resistor Појавување Сооднос : - -Отпорник-Ratio-Лебдат : - 50ppm/°CNumber на Пиновите : - 10 Power По Елемент : - 400m WTemperature Коефициент : - ±100ppm/°COperating Температура : - -55°C ~ 125°CApplications : - -Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај : - 10-SIPSupplier Уред Пакет : - 10-SIPSize / Димензија : - 0.984" L x 0.085" W (24.99 mm x 2.16 mm)Висина - Седиште (Макс) : - 0.250" (6.35 mm)База на Производот Број : - 4310 M.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.