• Обновено
10000 Ронки Нож Острилка Острат Вода Камен Корунд Острило за Жилет Острат со Гума Камен Носителот

10000 Ронки Нож Острилка Острат Вода Камен Корунд Острило за Жилет Острат со Гума Камен Носителот

Оценката:
DEN 490.80

Тековен
Во магацинот.

Одлична страна за да чувствува, Не се менува и Не-тешко оди!Погоден за врвот одделение кујна, машина, отворено нож, прецизност алатка.Посебни строен бела корунд направени waterstone, висока цврстина и носат доказ.Фина текстура и заострување на сила се обезбеди острат брзина и квалитет.Силиконски против пролизгување стојат, убава и еколошки.Тоа создава кашеста маса брзо и остава убав сјајна, речиси огледало површина.Силиконски не се лизга функција гарантира безбедност во текот на острат нож.Се впие камен во вода за 5 минути, а потоа ќе го стави на стабилна површина како што се маса или биро.Не исплакнете далеку сите на кашеста маса на камен површина од неговото корисно да се направи ножеви поостри.По секоја употреба, чистење на површината на острило користејќи мека четка и оставете ја да се исуши во добро вентилирани област.За чистење на нож, користете влажни сунѓер или неутрален детергент да се биде внимателен на наострен раб.Секогаш сув вашиот нож пред вас чувајте го настрана.Совршен за кујнски нож,shears,џебен нож,директно жилет,готвач нож и градинарски алатки и сл,но не користите острило да се изостри serrated ножеви или керамички ножеви.За да се избегне нож штета, изостри тоа со вработување на светлината притисок.За најдобри резултати, на лицето на вашиот камен треба да биде рамен.По проширена употреба на камен, може да бара мелење да се одржи на рамна површина.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.