• Обновено
DIY Сапун Одлуки за Полнење & Материјали: Топи & Прелива Сапун Одлуки Снабдувањето со 2 LB Кози Млеко База, рачно изработени & Роуз Сапун Калапи, 3 Боја, Сапун, Боја, 4 Мири?

DIY Сапун Одлуки за Полнење & Материјали: Топи & Прелива Сапун Одлуки Снабдувањето со 2 LB Кози Млеко База,

Оценката:
DEN 1079.04

Тековен
Во магацинот.

DIY САПУН ОДЛУКИ за ПОЛНЕЊЕ : Вклучува сè што ви треба да се направи сапун.Само користење на микробранова печка или печка да се топи и се прелива.Прави до 13 сапун барови!.Направете Свој Сапуни!Научете како да го направите вашиот сопствен сапун барови со оваа забавна и лесна сапун одлуки за полнење.За разлика од други колекции, нашиот вклучува уникатни сапун калапи.Комплет вклучува 2 страшни калапи со текст покрена за Природни & рачно изработени, додека другиот има 4 зголеми дизајни.САПУН ОДЛУКИ РЕЗЕРВИ се ВКЛУЧЕНИ : 2 Кг на Кози Млеко Сапун База (се Топи & Прелива), 3 Боја, Сапун, Боја, 4 Мириси (Лаванда, Крем Портокал, Ванила Лешник, & Дом-одгледуваат Јагоди), Големи Фрлаат Стомна со лесно spout, Мешајќи Стапови, Мерење Dropper, 7 Сапун Калапи, 4 Сапун Кутии + Инструкции.КОЗИ МЛЕКО САПУН БАЗА, со ВИСОК КВАЛИТЕТ : Ова се топи и се прелива сапун база, мириси и бои е САД Направен!Сега можете да прават сапуни начинот на кој вие сакате со умот смирувачки мириси. 100% ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНЦИЈА : Едноставно контактирајте со нас ако има било какви прашања или не работат за вашиот проект.DIY Портата обезбедува на 90-Ден ГАРАНЦИЈА.САПУН Одлуки за Полнење е ЗАБАВНО & Easy DIY Портал има направено тоа повторно со комбинирање на висок квалитет на сапун изработка на материјали во целосен комплет.Сега можете да откриете нови занает со правење ваша сопствена DIY сапуни.Како што е прикажано во инструкции, едноставно отсечени износ на козјо млеко сапун база од блок, се топи во фрлаат стомна во микробранова печка, додадете мирис мирис и бои боја, се меша добро и се прелива во еден од неколку вклучени калапи.Потоа почекајте да се излади и поп сапуни надвор!Индивидуализира Сапун Boxes Our комплет вклучува 4 празен бел сапун кутии, па можете да ги даде, како подароци.Користи својата креативност и да ги прилагодите на сапун кутии со свој обоени маркери или бои.САД Направи Сапун Ingredients This комплет вклучува висок квалитет на сапун база, мирис и бои од САД направија производителите.Целосен Комплет Вклучува : ✓ 2 Кг на Кози Млеко Сапун База (се Топи & Прелива)✓ 3 Боја, Сапун, Боја✓ 4 Мириси (Лаванда, Крем Портокал, Ванила Лешник, & Дом-одгледуваат Јагоди)✓ Големи Фрлаат Стомна со лесно spout✓ Мешајќи Стапови✓ Мерење Dropper✓ 7 Сапун Калапи✓ 4 Сапун Кутии✓ Инструкции.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.