• Обновено
Колумбија Бебе Песочните Брегови Sunguard Одговараат На

Колумбија Бебе Песочните Брегови Sunguard Одговараат На

Оценката:
DEN 286.80

Тековен
Во магацинот.

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 88% Полиестер, 12% Elastane.Увезени.Предвремени затворање.OMNI-СЕНКА : Се безбедни и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.OMNI-ФИТИЛ : The ultimate влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.ИНСТАНТ ЗАШТИТА од СОНЦЕ : меки, лесни костум кој UPF 50 заштита од сонце вградени во ткаенина.ЛЕСНО МЕНУВАЊЕ ПЕЛЕНА : Со gusseted нога отворањето, ќе бидете во можност да се стекнат со брз пристап за лесно undergarment се менува.УДОБНОСТА се ВОДАТ : Направена со удобност водат мешавина користење на полиестер и elastane комбинација, која нуди лесно се носат, брзо сушење својства, како и сите-ден удобност.Со UPF 50 заштита од сонце и влага-wicking технологија, оваа шарени костуми држи вашата иднина explorer опфатени и симпатична.Совршен за активни доенчиња и мали години. Оваа сонцето одговараат е направена од мека полиестер мешавина, со цел да им понуди на двонасочна водат за продолжен удобност.Стилски contoured јака нуди екстра покриеност по вратот, додека се држат затворени нозе го прави за лесно пелена пристап кога е потребно.Вашите малечки ќе бидат сите насмевки кога тие полнење напред во оваа облека.Колумбија нуди овој костим во мноштво од бои, дезени и големини, од новородените деца преку возраст.Да се обезбеди да добие вистинската големина, ве молиме погледнете ги нашите големината на табелата за вашето дете големина и опсег на тежина.Да бидат безбедно и заштитени.Omni-Сенка блокови UVA и UVB зраци за да помогне да се спречи sunburns и долготрајно оштетување на кожата.Тесните ткаат конструкција со УВ абсорбента предиво блокира целиот спектар на штетните УВ зраци.Крајната влага управување со технологија за градско.Omni-Фитил брзо се движи влагата од кожата во ткаенина, каде што таа се шири низ површината за брзо да исчезне—одржување сте кул и вашата облека да се исуши.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.