• Обновено
iCrimp CWR1530 Велосипед Кабел и Домување Crimper со вградена Машина за Велосипед Кочница Кабел Капа, Велосипед Менувањето на Кабел Крајот Совети, Алуминиум Ракави

iCrimp CWR1530 Велосипед Кабел и Домување Crimper со вградена Машина за Велосипед Кочница Кабел Капа, Велосипед

Оценката:
DEN 1332.00

Тековен
Во магацинот.

КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА ДИЗАЈН за алуминиумски кабел крајот капа за сите на велосипед кабли вклучува derailleur кабел,промена на кабли и кочница кабел,макс. дијаметар 2.0 mm.Исто така, работата со алуминиумска овална ракави и двојно ракави,макс. дијаметар 2.2 mm. ◆СОЛИДНА◆ Изградена на висок квалитет на Cr-MO челик со супериорен ' рѓа отпор и поврзаноста на зглобовите се обработуваат со Метален Лист Обработка за да се подобри алатка е ruggedness на сила и трансмисија.Сечење нож со висока цврстина и добра отпорност на триење може да донесе одлично искуство. ◆ПРЕЦИЗНИ◆ Две парчиња вилица се обработени со ЖИЦА EDM за СЕЧЕЊЕ за да се обезбеди вилица е точноста и донесе phenomenonal толеранција кога две парчиња вилици бидат заедно. ◆МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН◆ Со вграден сечење нож, оваа алатка исто така, може да се намали на минимум кабел, derailleur кабел,бакарна жица,јажиња до 2.2 mm во секунди без напор, заштедува пари од купување на една машина. ◆ХУМАНИЗИРАНО◆ Со ratcheting механизам, тоа е поефикасно да crimp ракавите и практично да се одржи на ракавите.Ергономски сигурни-зафат се справува донесе удобно искуство за време на работата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.