• Обновено
Muzata 9ft Скалите парапет Бранеа од Нерѓосувачки Челик Безбедност Ѕид Монтирани со Лактот да се Врати за Внатрешна Отворено Скалило Рака Оградата Круг 2OD Цевка на Скал

Muzata 9ft Скалите парапет Бранеа од Нерѓосувачки Челик Безбедност Ѕид Монтирани со Лактот да се Врати за Внатрешна

Оценката:
DEN 3839.76

Тековен
Во магацинот.

Упатство - Земете повеќе детали со симнување на PDF датотека од "Производ водичи и документи" на оваа страница.Ве молиме да се измери должината на парапет треба точно пред инсталацијата и ќе можат да ги следат инсталација видео, кои ние обезбеди.5 ft бранеа правоаголна цевка x2, рамна стапка x3, завртки x9, пластична подлога x9, М4 вежба малку x1, М5 завртка чешми x1, М5 завртки x 12, центар удар x1, пресврт малку x 1 и внатрешни парапет конектор x1.Пакет - Сите додатоци се вклучени за лесна инсталација, вклучувајќи 4.Метал парапети - HT20 HT10 HT30 (T304).Кабел оградата комплет - CB05 CB07.Нашите експерти може да се направи сите планирање ,дизајнирање и буџет работи за вас, без дополнителна наплата.Пребарување MUZATA HC2 за внатрешни конектори.Метал мислења - PS01 PS02 PS32 PS11 (T304)Метал парапети - HT20 HT10 HT30 (T304)Кабел оградата комплет - CB05 CB07 Wire јаже - WR02 (T316) Tools - CT15 CT16 User водич - Земете повеќе детали со симнување на PDF датотека од "Производ водичи и документи" на оваа страница.Заостануваат завртки и проширување завртки се вклучени за да ви помогне да се закачите на парапет да сите ѕидови изработени од дрво, бетон, тули или камен.Muzata обезбедува различни парапет конектори за да ви помогне со екстензии, агли, се врти или други специфични ситуации.Ако сте почетник или не се сигурни за тоа како да го направи тоа.Безбедност - На тешки ѕид-монтирани парапети обезбедува поголема безбедност на вашите семејства, особено на бремена, деца и возраст кога оди нагоре и надолу по скалите.Метал мислења - PS01 PS02 PS32 PS11 (T304).Сè е во природна боја, без прав грб, со цел да се добие класичен доброто атмосфера со природни метална боја.Лесен за инсталација - На weldless дизајн го прави многу полесно да се инсталира, одржување и чистење.Потоа можете да ги следите на шопинг листата за да купи сите материјали во 3 минути.Исто така можете да контактирате со нас за слободни дизајн услуга.Алатки - CT15 CT16.Cuttable и континуирано - може да се намали или да се поврзете на ѕид-монтирани парапети да било должини што сакате.Тоа може да носи товар до 200lbs, кој ги исполнува станбени код согласност.Го бранеа заврши погледнете го прави повеќе домот.Ве молиме да стигнат до нас преку кликнување "од Muzata" подолу златна копчето.Ве молиме кликнете за да ја посетите нашата продавница.Тоа е погодна за двете слетување и скалите на секој степен.Мислења и парапети се дизајнирани да се бранеа заврши.На лактот враќање е многу полесно да го зграби и да им помага на луѓето да се одржи на парапет.Steel Grace е модерна кабел оградата систем, направи на сите нерѓосувачки челик компоненти со доброто природна боја.Широк апликации - чекор ѕид парапет собата е направен од T304 ' рѓосувачки челик кој е водоотпорен и има голема отпорност на корозија, трајни производи за долгорочна внатрешна или надворешна употреба.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.