• Обновено
HAINA Ванг Алуминиум Палубата Balusters за Надворешна Палубата Оградата, Мат Финиш (Круг/50pc, Бело-29)

HAINA Ванг Алуминиум Палубата Balusters за Надворешна Палубата Оградата, Мат Финиш (Круг/50pc, Бело-29)

Оценката:
DEN 4557.36

Тековен
Во магацинот.

АЛУМИНИУМ МАТЕРИЈАЛ - Дек Balusters е изработени од стандарден ТИП-6063 Шупливи Алуминиум материјал, Лесни и силна, лесен и трајни оградата решение за вашиот палуба и пред тремот.ИСКЛУЧИТЕЛНА ИЗРАБОТКА - Усвојување на висока температура fluorocarbon печење боја, во согласност со AAMA-2604 стандард за квалитет.'Рѓа и Корозија, 10 години гаранција без исчезнува.Боја : Мат Бела.ПРИМЕНА ШИРОКО - Дек Balusters се применуваат и за отворен и затворен дрво рамка огради за палуби, скалите, тремот огради, patios, балкони, итн.СПЕЦИФИКАЦИИ - Должина на 29"; ΦDiameter 3/4"; Дебелина 0.08" (2mm).Пакување од 50. Вклучува Baluster Конектор (Материјал / Висок Квалитет најлон / 104 компјутери) и навртки (Материјал : не ' Рѓосувачки Челик + црна electroplated слој / 104 компјутери) потребни за инсталација.Ако инсталирате скатен скалите, ќе треба да купите скатен оградата конектор (стандард адаптација), ве молиме да пребарувате ASIN : B099 RK2 LR1 да го купите.ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА - Погодна за разни дрво/композитни рамка фондации.Поставете ги вклучува сите додатоци, навртки, и countersunk завртка дупки drilled во врвот и на дното на секое парче на Balusters за брза и лесна инсталација.Големина Име : Тркалезна/50pc | Боја : Бела-29".

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.