• Обновено
Удар Торба Обука Ракавици, LangRay Taekwondo Карате Ракавици за Спаринг Боречки Вештини Бокс Обука за Возрасни и Деца

Удар Торба Обука Ракавици, LangRay Taekwondo Карате Ракавици за Спаринг Боречки Вештини Бокс Обука за Возрасни

Оценката:
DEN 307.20

Тековен
Во магацинот.

【АМОРТИЗИРАЊЕ ЕФЕКТ】 : Оваа ракавица е исполнет со еластичност лепак, што го прави имаат амортизирање ефект.Покрај тоа,таа може ефикасно се апсорбираат на влијанието на сила и се намали болката предизвикана од бокс. 【ОТПОРНОСТ на АБЕЊЕ】 : висок квалитет На СТП материјал го прави отпорни на абење и издржливи во лицето на тешките и сложени обука услови.Лесни СТП материјал може да ви помогне да се намали товарот кога вежбате. 【ДОБРА ПРОПУСТЛИВОСТ на ВОЗДУХ】 : Подели прст дизајн и голема површина на дланка истекување, ефикасно да се подобри неговата воздухот пропустливост.Палец назад со користење на тери крпа материјал, има силна функција на впивање пот, кој може да ви помогне да ги избрише исклучување на повеќето од потта на лицето во напорни вежби.На уникатен дизајн ја прави учесниците да се чувствуваат удобно. 【ЛЕСНО ДА се НОСАТ】 : одредување На подлога на еластична бенд максимизира стабилноста на ракавици .На широка селотејп ви овозможува да го прилагодите вашиот големина за да одговара на ширината на вашиот зглоб и обезбедува одлични зглоб поддршка. 【МУЛТИ-ФУНКЦИЈА】 : Тоа ги штити вашите раце многу добро и е погодна за taekwondo, jousting, бокс, брзина торба, боречки вештини, спаринг, muay Тајландски, UFC обука или било која друга мала тежина рутина.Направени на СТП и сунѓерот материјал, ова taekwondo боксерска ракавица ви дава совршен хит заштита за време на тренинг и натпревари.Тоа дише добро и има многу голема пот-апсорбирање ефект, намалување на пот проблеми во натпреварот.Без разлика дали сте професионален или почетник во kumbang, кик-бокс, taekwondo, jousts, или други боречки вештини, овие ракавици се одлични за заштита на вашите раце од повреда. 1. Уникатен Дише Дизајн : Дишење крпа со отворени дланки ви помага пот брзо и прави да се чувствувате удобно во обука во сите годишни времиња.Тери крпа која вдахнува меѓу прстите ќе ги апсорбира пот брзо.Со висока еластичност шупливи дланка дизајн и цилиндрични зафат бар, тоа може да го зголеми притисокот смисла и да не се лизга. 2. Висок Квалитет на СТП : Анти-рака носат заштитна маска направен од високо-квалитет СТП има силна отпорност на абење.Исполнет со враќање лепак внатре, тоа има добри шок апсорпција функција и изданија на влијанието на сила, намалување на thevibration предизвикани од бокс. 3.Совршен за Обука Партнер : Овие ракавици се погодни за професионална обука, како и почетници.Оваа заштитна половина прст ракавица штити рацете и зглобовите во kumbang, кик-бокс, taekwondo, jousts, или други боречки вештини.Карактеристики : Материјал : СТП кожа Боја : црна Димензии:S, M,L Големина Табела : Дланка Ширина : S : 6.6in/17cm.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.