• Обновено
Никне Органската Бебешка Храна На Бебето Закуски Постројка Puffs, Apple Кељ, Канистер, 1.5 Унца

Никне Органската Бебешка Храна На Бебето Закуски Постројка Puffs, Apple Кељ, Канистер, 1.5 Унца

Оценката:
DEN 287.76

Тековен
Во магацинот.

ВКУСНО И ЗДРАВО : Никне Органски Quinoa Puffs се вкусна ужинка за бебиња, направени со 4 грама на цели зрна и мешавина од овошје и зеленчук.Apple Кале Quinoa Puffs се засладени само со органско овошје и да се сочува само со органски рузмарин (не влијае на вкусот).Достапни во Морков Манго, Apple Кале, и Јавор Цимет вкусови.БЕБЕТО Е ПРВИОТ УЖИНКА : Мека, брз-распуштање текстура лесно се топи во бебе уста.Quinoa Puffs се само правото големина за малку прсти учење да ги собереш и само-feed.ЧИСТА СОСТОЈКИ : Никне рецепти се направени со вистински, искрен & чиста состојки.Сите наши производи се USDA Сертифицирани Органски, не-ГМО, и не содржат ништо вештачко.Quinoa Puffs се глутен слободни, млечни производи-бесплатно, вегетаријанци, и не содржат додадени вкусови или бои.Наградуван : Никне Органски Quinoa Puffs се признати од страна на Националните Родителството Производ Награди за oustanding вкус, иновација во одржливи извори на протеини, како и посветеност да се чисти и органски состојки!.ON-THE-GO SNACKING : Секој лесни канистер има resealable капак за удобен, on-the-go snacking.Пакет лесно се вклопува во купот на сопствениците, кеси, или шетач, па можете да им даде на вашиот малку еден целокупно & хранливи ужинка во секое време од денот.Пакувањето е 100% BPA-Free и Рециклираат.Целата Храна.Не Се Концентрира.Не-ГМО.Без Конзерванси.Никне apple кале quinoa puffs Никне нуди целосен асортиман на бебе и деца закуски за 8+ месеци и нагоре.На Никне snacking асортиман вклучува Puffs, Curlz, Crinklez, Chews, Teetherz и Wafflez.Никне е посветена на обезбедување на здрава ужинка опции за одгледување на бебиња и мали деца. 86% од Никне е закуски содржат помалку од 5 грама шеќер по порција.Никне е закуски не содржат вештачки состојки или конзерванси.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.