• Обновено
Orenco Оригинал шпански Ирис Цвет од Redoute Смета Крстот Бод Шема

Orenco Оригинал шпански Ирис Цвет од Redoute Смета Крстот Бод Шема

Оценката:
DEN 287.76

Тековен
Во магацинот.

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов производ.Конец и Ткаенина НЕ се вклучени.Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Оваа набавка е за хартија табелата само.Мора да ги купите Конец и Ткаенина одделно.Се искачила за 14 смета ткаенина.Заврши size 12 инчи (168 бода) од 14 инчи (196 бода).Табелата користи до 48 бои DMC Памук Конец.Целосна бода само.Без половина бода и не backstitching е потребно.Ние нудиме две графики и печатени во црно мастило на светли бели 11" од 17" хартија.Приказ #1 е една страница преглед на табелата.Табелата број 2 е 4-страница зголемена шема која работите од.Ова е крстот-бод шема, а не завршен производ.Тоа не е комплет, и не содржи конец или ткаенина.Оваа набавка е за хартија шема и не содржи конец или ткаенина.Оваа табела е инспириран од илустрации од Пјер-Јосиф Redouté, 1759 - 1840, кој беше Белгиски сликар и ботаничар, познат по неговите слики од рози, лилјани и други цвеќиња во Malmaison.Redouté е роден во Белгија.Тој бил официјален суд уметник од Кралицата Marie Antoinette, и тој продолжи сликарство преку француската Револуција и Владеењето на Теророт.Redouté преживеале бурни политички пресврт да го добие меѓународно признание за неговиот прецизен renderings на растенијата.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.