• Обновено
Orenco Оригинали Куќа во Auvers од Vincent Van Gogh Смета Крстот Бод Шема

Orenco Оригинали Куќа во Auvers од Vincent Van Gogh Смета Крстот Бод Шема

Оценката:
DEN 287.76

Тековен
Во магацинот.

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов производ.Конец и Ткаенина НЕ се вклучени.Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Оваа набавка е за хартија табелата само.Мора да ги купите Конец и Ткаенина одделно.Се искачила за 14 смета ткаенина.Заврши големина е 14 инчи (196 бода) од 12 инчи (168 бода).Табелата користи до 48 бои DMC Памук Конец.Целосна бода само.Без половина бода и не backstitching е потребно.Ние нудиме две графики и печатени во црно мастило на светли бели 11" од 17" хартија.Приказ #1 е една страница преглед на табелата.Табелата број 2 е 4-страница зголемена шема која работите од.Ова е крстот-бод шема, а не завршен производ.Тоа не е комплет, и не содржи конец или ткаенина.Оваа набавка е за хартија шема и не содржи конец или ткаенина.Оваа табела е инспириран од илустрации на Vincent Willem van Gogh, 1853 -1890, беше холандски пост-Impressionist сликар чија работа, познат по својата груба убавина, емоционална искреност, и храбра боја, имаше далекусежни влијание на 20-век уметност.По неколку години на болни анксиозност и честите напади на ментална болест, умрел на возраст од 37 од прострелни рани, општо прифатените да се само-нанесени (иако не пиштолот е некогаш пронајден).Неговата работа беше тогаш позната на само мал број на луѓе и ценети од страна уште помалку.По неговата прва изложба во доцните 1880s, van Gogh е слава се зголеми постојано меѓу колегите, ликовни критичари, дилери и колекционери.По неговата смрт, спомен изложби беа монтирани во Брисел, Париз, Хаг и Antwerp.Во почетокот на 20 век, имало retrospectives во Париз (1901 година и 1905 година), и Амстердам (1905), и важно групни изложби во Келн (1912 Година), Њујорк (1913 година) и Берлин (1914).Овие имаше забележително влијание врз подоцнежните генерации на уметници.Од средината на 20-от век, van Gogh се гледа како еден од најголемите и најпрепознатливите сликари во историјата.Во 2007 година група на холандски историчари составил "Канон на холандски Историја" да се предава во училиштата и вклучени van Gogh како еден од педесет теми на canon, заедно со другите национални икони, како што се Рејн и De Stijl.Заедно со оние на Pablo Picasso, Van Gogh дела се меѓу светот повеќето скапи слики некогаш се продаваат, како што се проценува од аукции и приватни продажба.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.