• Обновено
Професионални 11.5 Инчен Керамички Усовршувајќи Род Има 2 Ронки Опции, Фирмата-Дршка Рачка, Виси Прстен, и Јапонски Керамички. Благородна Насловна & Готвач Острат Пра?

Професионални 11.5 Инчен Керамички Усовршувајќи Род Има 2 Ронки Опции, Фирмата-Дршка Рачка, Виси Прстен, и

Оценката:
DEN 706.08

Тековен
Во магацинот.

НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ на ЈАПОНСКИ КЕРАМИЧКИ : Нашата керамички hones се направени со квалитетот Јапонски керамички материјали кои се изградени да издржат години на употреба и идеален за тешко челични ножеви, вклучувајќи Јапонски ножеви.ИЗБЕРЕТЕ ОД 2 РОНКИ ОПЦИИ : Овој нож брус нуди 2 различни ронки опции во 1 honer!Изберете да се изостри вашиот нож со користење на 2 повеќе агресивни страни на наредени/stropped 1000 ронки за особено досадна ножеви, полски работ користејќи 2 страни на пофини мазна 2000 ронки, или да користите и за прогресивно нож острат.ПОБЕЗБЕДЕН ДИЗАЈН И МАТЕРИЈАЛИ : Нема пластични или гумени совети на крајот на керамички острилка држи вашиот нож да бидат оштетени или оштетени случајно додека усовршувајќи.Нашите Јапонски керамички е без мирис, нетоксичен, никогаш не rusts, и е дизајниран да не се одгледуваат бактерии.Керамички острилка можете да им верувате!.ВИСИ ЈАМКА ЗА ЛЕСЕН ПРИСТАП– Што содржи не ' рѓосувачки челик метал виси прстен така можете да пристапите до вашиот нож прачка лесно и брзо во комерцијалните кујни!.ОДРЖУВАЊЕ : Нашата керамички прачки се многу тешко, и како и сите керамика, се чувствителни на шокови.Ве молиме да се избегне намалувањето на нож острилка алатка или притискање на цврста површина, како што е одговорен да се скрши.Ако имате путер прсти, ние препорачуваме да се проверува нашата челик усовршувајќи прачки!. 4-двострано со 2 ронки опции : Stropped 1000 чакал или со парична казна 2000 ронки.Овална рачка овозможува здрав, цврст стисок за дополнителна безбедност.Керамичка поседува ултра голема цврстина (Мохсова 9, Rockwell над 100), висока точност на правост, и низок коефициент на топлинска спроводливост.содржи не ' рѓосувачки челик прстен користи за удобно да се откажам прачка за складирање.Керамички прачки се полесни од острат челици затоа намалување на заморот при повторна употреба е потребно.Лесно се чистат со сапуница вода, печете, и е дозволено да се исуши.Не се наменети за машина за миење садови ги користите.Керамичка суровините и материјалите се увезени од Јапонија и прачки се произведени од специјален синтерување технологија.На врвот на род нема никаква пластика или гума за вашиот нож за да се фатат на, тоа е 100% керамички.Јапонски керамички е без мирис, нетоксичен, никогаш не rusts, и е дизајниран да не се одгледуваат бактерии!.Сите керамички прачки се чувствителни на шокови.Ако керамички острилка е падна, тоа може да бидат оштетени.Целосна Должина : 17 Инчи.Брус Должина : 11.5 Инчи.Се Справи Со Должина : 5.5 Инчи.Род Ширина : 5/8 Инчи.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.