• Обновено
Напредни Ноќ Поправка Антиоксиданс Лицето Крем Крем, Cicamed Органски Наука

Напредни Ноќ Поправка Антиоксиданс Лицето Крем Крем, Cicamed Органски Наука

Оценката:
DEN 957.12

Тековен
Во магацинот.

Го спречува и поправки сува кожа.Балансирана комбинација на омега 3, 6, 9 цели длабока хидратација на кожата.Антиоксиданси од зелениот чај и витамин Е ја штити кожата.Произведени во Шведска и без суровост.Подобрена бариера на кожата.Врати природната влажност на рамнотежа.Мека и хидрирани кожата.Длабоко поправка.Природни базирана на напредни поправка анти-стареењето ноќен крем крем.Антиоксиданси добиени од зелен чај и витамин е за заштита и длабоко поправка.Од суштинско значење за кожата покажува знаци на стареење, сува кожа, за сите типови на кожа и кожа на ѕвонење.Високо хидратантна комплекс на betaine, Алое Вера, алги и млеко трн масло.Органски Шеј и какао путер дава моментална и долготрајна хидратација и ја зајакнува кожата бариера и третира досадна и сува кожа.Маслиново emulsifier произведува претрпел, долготрајна хидратација со нов хидратација придонес на 145%.- Витамин E и зелен чај е одличен антиоксиданс капацитет и ги отстранува слободни радикали за длабоко поправка.Секој ден како дел од вашиот ноќ нега на кожата ритуал.По чистење на кожата, се применуваат една пумпа на ноќта антиоксиданс крем за кожата во кружни нагоре убедливо движење на лицето, вратот и décolletage.Ексклузивен екстракт од какао опушта и смирува кожата микро-олеснување.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.