• Обновено
Phisscii Напојување DC Регулирани Напојување DIY Комплет Модул Делови се Стабилизира Континуирано Прилагодливи 0-30V 2mA-3А

Phisscii Напојување DC Регулирани Напојување DIY Комплет Модул Делови се Стабилизира Континуирано Прилагодливи

Оценката:
DEN 1792.80

Тековен
Во магацинот.

На излез тековната ограничување на статус се означени со LED.Кога излез тековната надминува дозволената струја, таа автоматски ќе се префрлат на постојан струја на владата за да се обезбеди сеопфатна преоптоварување или грешка заштита.DIY делови комплет, треба да го инсталирате сами, можете да вежба вашата рацете на способност.Висок квалитет на DC стабилизира напојување, излезен напон од 0-30 V континуирано прилагодливи.Обезбеди тековната ограничување, LED дисплеј, преоптоварување и краток спој заштита.Сите во-линија компоненти се лесно да се инсталира и да одржува, и излезниот напон е лесно да се прилагоди.Спецификација : Conditon : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Напојување DIY Комплет Материјал : Синтеза Одбор Боја : Како Слики Shown Input Напон : DC24 V Текст на струјата : 3А Излезен Напон : 0-30 V Континуирано Прилагодливи Излез Ограничување на струјата : 2m A-3А Континуирано Adjustable Output Напонски Бран : 0.01% Пакет Листата : 2 x Мали Transistor1 x In4004 Capacitance4 x In5408 Capacitance6 x Мали Diode1 x Коло Board2 x Wiring1 x 3300µf Diode2 x 47µf Diode1 x 10µf Diode2 x Knob1 x Potentiometer1 x Led Light21 x Resistance3 x Транзистори со Ладење 7 x Screw2 x Nut5 x Thermistor2 x Сина Terminal2 x Белата Terminal1 x 0 R47 J Керамички Components3 x Осум-Pin Chip1 x Црни Алуминиумски Легури Школка.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.