• Обновено
Децимална САЛАДИН Екранот, Црни Напојување Квалитетен Материјал Цевка Екранот DC 5-36V Abs Направени за Modbus‑rtu Rs485

Децимална САЛАДИН Екранот, Црни Напојување Квалитетен Материјал Цевка Екранот DC 5-36V Abs Направени за Modbus‑rtu

Оценката:
DEN 441.36

Тековен
Во магацинот.

Го поклопецот на метар може да биде вграден на уредот, кој е лесен и брзо да го инсталирате.Направени од високо квалитетен материјал на ABS, што го прави лесен, не е лесно да се оштети и издржливи.Четирицифрена црвено дигитални цевка екранот и осветлувањето на екранот може да се постави, која е многу практична.Позицијата на децимална запирка може да се постави, на Baud rate може да се постави и на екранот резултат е повеќе точни.Интерфејс усвојува KF128‑5.08 висок квалитет на заштита на животната средина бакар терминал.Состојба : 100% Сосема New Item Тип : САЛАДИН Display Color : Black Material : ABSDigital Екранот Цифри : 4 Digit Working Напон : DC 5-36 VInterface Опис : VCC : Позитивна Енергија Supply GND : Негативниот Пол на Моќ Supply COM : Негативна Енергија Supply D+ : Rs485 Податочна Комуникација A+D - : Rs485 Комуникација на Податоци Б-Baud Rate : 1200bps/2400bps/4800bps/9600bps/19200bps/38400bps/57600bps/115200bps Default : 9600bps Examples на инструкции : 1. Приказ на податоци (32 00 децимала е 50, и негативни броеви се застапени со инверзна код.Ако ff fe е испратена, -001 е прикажан);2. Поставување на позицијата на децимална запирка (опсег е 01-03, 01 е децимална запирка по десетици, 02 е децимална запирка по стотици, 03 е на илјадници, и само на десетици и стотици се прикажува кога тоа е негативно)3. Прилагодете ја јасноста (опсег 01-07, поголем податоци, посветла);4. Поставување на baud rate (податоци опсег 0-7 одговара на 1200 2400 4800 9600 19200 38400 57600 115200 соодветно);протокол за Комуникација : за Modbus-RTU.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.