• Обновено
Ремингтон Индустрии 24 SNSPN.5 Магнет Жица, Емајлирани Бакарна Жица, AWG 24, 8 мл, 401' Должина, 0.0221 Дијаметар, Природни

Ремингтон Индустрии 24 SNSPN.5 Магнет Жица, Емајлирани Бакарна Жица, AWG 24, 8 мл, 401' Должина, 0.0221 Дијаметар,

Оценката:
DEN 318.00

Тековен
Во магацинот.

Должина : 401 нозе.Изолација : solderable полиуретан со polyamide overcoat.Nema опис : mw-80-в.Изградба : еден min-околија.Магнет жица е бакарна жица со тенок слој на изолација, и се користи во различни апликации вклучувајќи трансформатори, рана калеми, мотори, solenoids и инструменти.Суров бакар е подготвен да се исполнат одредени големина барања на основа на Националниот електрични Производителот Асоцијација (NEMA) стандарди.Оваа магнет жица ги исполнува NEMA mw-80-c стандард за температурата на работа (155°c/311°f) и изолација шминка.На изолацијата е направена од изменета полиуретан со polyamide overcoat, и ги штити извиткани жица од краток спој.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.