• Обновено
NBK MJC-55CS-WH-11/16-19 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 11/16 и 19 мм Понесе Големина, Алуминиумски A2017

NBK MJC-55CS-WH-11/16-19 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 11/16 и 19 мм Понесе Големина, Алуминиумски

Оценката:
DEN 3080.40

Тековен
Во магацинот.

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцентричност, аголна неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Електрична изолација отпор вредност : Не помалку од 2 MΩ.NBK - MJC-55 CS-WH-11/16-19 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 2.17"x3.07"x3.07", Создаден Дијаметри 11/16" и 19, Отценети вртежен момент 35, Макс вртежен момент 70, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 11000, Моментот на Инерција 1.6x10^-4, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 1600, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.15, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.4, Ракав Цврстина A92, Масовно 310 г.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.