• Обновено
4 Пакет Фудбал Устата Стража, Мека Спортски Устата Guard за Бокс, Лакрос, Хокеј, ММА, Кошарка, Дише Mouthguard со Рака, Устата Парче Обичај се Вклопуваат за Млади Забите и Усн?

4 Пакет Фудбал Устата Стража, Мека Спортски Устата Guard за Бокс, Лакрос, Хокеј, ММА, Кошарка, Дише Mouthguard

Оценката:
DEN 407.76

Тековен
Во магацинот.

√【Професионален Спортски Mouthguard】 - Направени од храна одделение ЕВА материјал, ова mouthguard нека ви ги користат со доверба.Оваа устата guard донесува три-слој дизајн, гел-фитинг обвивка, и шок-апсорбирање на exoskeleton рамка за да се обезбеди сеопфатен орален заштита.Голема заштита на младите заби кога спорт. √【Обичај се Вклопуваат Направена со користење на тешки-должност материјал, во комбинација со нашата тројна слој дизајн за да додадете повеќе за заштита и трајност. √【Препорачува Спортски】 - Погодна за сите контакт спортски каде устата guard е потребно или се препорачува вклучувајќи фудбал, кошарка, лакрос, хокеј, борење, бокс, итн.!Пријателски постои монтажни шлем рака и преносни случај за својата погодност. √【Едноставен за Употреба】 - Прво, стави фудбал устата guard во 80°C во врела вода околу 30 години; Второ, исплакнете брзо во ладна вода, а потоа го стави во устата и се залак на протези за околу 30 секунди, додека устата guard за протезите за да се формира, на Крај, ставете во ладна вода, да се зацврстуваат на протези. ????Топло Совети : Mouthguard ќе се прошири до 20% во текот на процесот на лиење и можеби е премногу мал, ако не и задно правилно. 4 PCS Устата Стража, Фудбал Устата Guard за Заштита на Забите и Устата Guard Спорт со Рака, Moldable Фудбал Отворот, Професионален Спортски Протези за Кошарка, Рагби, Хокеј, Бокс, MMAFeature : 1. Направени на удобно ЕВА материјал, удобно доволно за да се обезбеди одлична шок апсорпција, како и целосна oralprotection, усните, вилици и непцата.2. Устата guard спортски донесува дише дизајн со три стратешки поставени перфорации дека се овозможува на воздухот да избега повеќе слободно и ви обезбедува со повеќе релаксирано дишење, искуство и asmooth разговор со соиграчи.3. Устата guard за деца доаѓа со пренослив рака да ви помогне да се обезбеди mouthguard.4. Фудбал Отворот може совршено да формата на вашите заби, удобен за носење. 5. Тоа има одлична fixability и строго се вклопуваат.Тоа може да биде лесно да се скрати за да одговараат на различни заби аранжмани и големини, и тоа ќе продолжи да се вклопи во вашиот брадата.6. Тоа е идеален подарок за спортски ентузијасти.Инструкции : Чекор 1. Се впие mouthguard во врела вода (80°C) за околу 30 години.Чекор 2. Пијат вода за да се навлажни устата.Чекор 3. Стави mouthguard во вашата уста, а потоа се прилагоди за да удобна положба, и мувла на вашите заби.Чекор 4. Ставете го во ладна вода, да се обликуваат.Боја : Црна, Сина, Виолетова, Розова????????????????Пакет : 1* црна mouthguard1* сина mouthguard1* виолетова mouthguard1* розова mouthguard4*конвертибилна tether4*преносни футрола.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.