• Обновено
4 Пакет Фудбал Устата Стража, Устата Guard Спортски Младински Фудбалски Отворот Спорт Mouthguard со Рака, Устата Guard за Кошарка, Рагби Бокс ММА Лакрос Спорт

4 Пакет Фудбал Устата Стража, Устата Guard Спортски Младински Фудбалски Отворот Спорт Mouthguard со Рака, Устата

Оценката:
DEN 191.76

Тековен
Во магацинот.

⚽【ПРОФЕСИОНАЛНА СТОМАТОЛОШКА ЗАШТИТА】Кога ќе удри на повеќето сериозни последици, Нашите фудбалски mouthguard ќе го заштити вашиот образите и tonguee и обезбедува забите на место.На mouthguard нуди сите околу заштитна маска на горниот заграда, и заштита на усни и внатрешната образ против пониска стапка, со максимална заштита за млади спортисти кои се натпреваруваат за време на игра или пракса. ⚽【НАДГРАДИ ДИЗАЈН】спортски устата guard е направен од удобно ЕВА материјал, кој има силни пластичност по се загрева.Спортската устата guard е дизајниран три вентилација дупки, тоа може да се направи на воздухот циркулира побрзо, да обезбеди повеќе кислород за вашата вежба, и нека ви дишат повеќе непречено.Покрај тоа, секоја уста стража со Конвертибилна Tether за да им овозможи на mouthguard да се користи подјармат или strapless. ⚽【СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ】фудбалски устата guard може да биде добро формирана за вашите заби, да ви обезбеди удобно се вклопуваат да се прошири употребата време.Младите устата guard може да се обезбеди целосен опсег на заштита за вашата вилица.Ова го вклучува и заштита на забите и јазикот.Тоа може да ви помогне да го држи во место. ⚽【Упатство ЗА УПОТРЕБА】Прво, стави младинскиот фудбал устата guard во врела вода за 30 години.Второ, исплакнете брзо во ладна вода.Стави тоа во вашата уста, во близина на устата и залак на протези со забите, и се чека за протезите за да се формира, за 30 секунди.На крај, ставете во ладна вода, да се зацврстуваат на протези.Можете да го повторите процесот на инсталација многу пати додека не го добиете идеален за инсталација ефект. ⚽【ШИРОКА ПРИМЕНА】На фудбалот спортски отворот е погодна за сите контактни спортови кои бараат mouthguards, како што се ММА фудбал, кошарка, бокс, Рагби спортски и други отворено спорт.Тоа е специјално дизајнирана за да обезбеди стоматолошка заштита за професионалците и почетници за да се избегнат повреди за време на спортот, Тоа е идеален подарок за спортски ентузијасти.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.