• Обновено
SUNGOLDPOWER 6000W Max 18000W Чиста синусен облик Инверторот Полначот Текст 240VAC Сплит Фаза 120V 240V Излез Сончевиот Ветар Инвертери 90A 24V DC Конвертор

SUNGOLDPOWER 6000W Max 18000W Чиста синусен облик Инверторот Полначот Текст 240VAC Сплит Фаза 120V 240V Излез

Оценката:
DEN 3647.76

Тековен
Во магацинот.

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. 1. Оваа LFP Серија Чиста синусен облик Инверторот е комбинација на инверторот, батерија полнач AC авто-префрлување прекинувач.Ниска фреквенција,ниска Неактивен Струја, далечински управувач. 2. Прилагодливи Полнење на струјата : max полнење тековната може да се прилагоди од 0%-100% преку лагер префрлете се во право на батеријата тип селектор.Ова ќе биде корисно ако користите нашиот моќен апарат за мал капацитет на батеријата банка.на лагер switch за да може ефективно да се намали на max полнење сегашните 20% на својот врв.Изборот "0" во батеријата тип селектор ќе се оневозможи полнење функција. 3. AC/Батерија Приоритет : Нашата инверторот е дизајниран со AC приоритет стандардно, кога AC влез е присутна, на батеријата ќе биде обвинет прво, и на инверторот ќе пренос на текст AC да моќ на оптоварување.инверторот може лесно да се прилагодени на Батеријата приоритет преку DIP прекинувач, Кога ќе се избере батеријата приоритет, инверторот ќе invert од батеријата и покрај AC влез. 4. Авто Генералот Започнете:инверторот може да се прилагоди за да го стартувате генератор кога батеријата напон оди ниско.Кога инверторот оди на ниското ниво на батеријата алармот, тоа може да испрати сигнал за да започнете генератор, и да се сврти на генератор исклучување по полнење на батеријата е завршена.Авто генералот започнете функција ќе работи само со генератори дизајниран за работа со оваа функција. 5. Заштита : AC влез во текот напон заштита/AC Влезен низок напон заштита/слаба батерија аларм/Висока батерија аларм /Текот температура заштита/Текот вчитај заштита од Краток Спој заштита (1s по грешка)/Назад хранење заштита.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.