• Обновено
Маслото од јојоба од Baja Основи, Органско, на Чиста, Ладно-цедените За Навлажнувачки Кожата, Косата и Кутикулите 1oz

Маслото од јојоба од Baja Основи, Органско, на Чиста, Ладно-цедените За Навлажнувачки Кожата, Косата и

Оценката:
DEN 190.80

Тековен
Во магацинот.

Маслото од јојоба е еден од најпознатите разноврсна козметички производи достапни содржат изобилство од хранливи придобивки!.Овој повеќенаменски масло може да се користи за широк спектар на апликации, вклучувајќи коса, лице, тело и ноктите.Органски и undiluted, Baja Основите Јојоба масло може да се користи за сите типови на кожа и е нежна доволно да се применуваат за чувствителна кожа. 100% PURE - Без адитиви или parabens.Овој производ лесно се апсорбира во кожата.Одлично за коса, кожа, усните, стрии и бради.Ова е еден премиум производ во шишиња во САД со највисоките стандарди.Сите наши производи се произведени без суровост и не се тестирани на животни.Baja Основите 100% маслото од Јојоба е вистински мулти-tasker.Толку многу бенефиции сите од оваа една фабрика!Јојоба масло е богато со Витамините С & Д, а тоа е својства очисти и да се заштити кожата.Производ (извлечена од Јојоба растенија семе) промовира здрав, блескав и јасна кожата.Богата со антиоксиданси, Јојоба масло помага да се спречи распаѓањето на здрави клетки на кожата.Маслото од јојоба е идеален за користење како лицето, главата и телото крем.Тоа, исто така, ги ублажува сува кожа, помага при псоријаза, првут и го намалува појавата на стареење дамки и брчки.Додадете вашите омилени шампон, средството за смекнување на косата или лицето крем за дополнителен поттик на Витамин E!Ова исто така може да се користи како оставете-во балсам за кршливи, сува коса и работи за да се ублажат брада чеша и ја скроти бради и mustaches.Маслото од јојоба е голема природна алтернатива за шминка смена, како и aftershave и, исто така може да се користи како носител за сите ваши етерично масло омилени!Оваа едноставна состојка ви овозможува се што ви треба за да се постигне светли, здрав изглед без компромис!Предупредување : За надворешна употреба само.Да се чува далеку од огнот и голема топлина.Да се чува вон дофат на деца.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.