• Обновено
TapeCase 134-5 PTFE Тен Отпорни на Абразија Fiberglass Лента, Силикони Лепило, Индустриски Одделение - 15 Ширина, 36YD Должина (1 Ролна)

TapeCase 134-5 PTFE Тен Отпорни на Абразија Fiberglass Лента, Силикони Лепило, Индустриски Одделение - 15 Ширина,

Оценката:
DEN 14104.80

Тековен
Во магацинот.

Мазна анти-стап површина.Висока температура перформанси.Dimensionally стабилна.Висока јачина поддршка.PTFE импрегнирани стаклена ткаенина.Tape Case PTFE Отпорни на Абразија Fiberglass Лента е Тен индустриски одделение филмска лента споени на силиконски лепило кој обезбедува тенка conformable површината со низок коефициент на триење.Кога се применува, овој производ се создава одличен ослободување на површината погодна за пакување, опрема, топлински машини за запечатување, се тркалаат облоги на пластика екструдерите, и водич шини.Овој производ дополнително се обезбедува висока температура перформанси, хемиски пасивност, и не-токсични лента изградба.Tape Case PTFE Отпорни на Абразија Fiberglass Лента има тен ткаени стаклена ткаенина импрегнирана подлога со PTFE (polytetrafluoroethylene).Оваа лента обезбедува масна површината на процесот на машини и нуди исклучително низок коефициент на триење кој, во комбинација со притисок чувствителни силикони лепило, создава не-стап површина која се врши при повишени температури.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.