• Обновено
Дигитални Диференцијални Manometer, Професионални HVAC Гас Притисок Тестер & Воздушен Притисок Метар со Висока Прецизност ADC и Ниско-енергетски MCU за Природен Гас Цевково

Дигитални Диференцијални Manometer, Професионални HVAC Гас Притисок Тестер & Воздушен Притисок Метар со Висока

Оценката:
DEN 1434.96

Тековен
Во магацинот.

⛽【Широко се Користи】рачен воздушен притисок мерач може да се широко се користи во механички хидраулика, biopharmaceutical калапи, гас, течни и производство на индустриска опрема под притисок откривање, природен гас цевководи, климатизација и ладење системи за вентилација, медицински средина микро-притисок тестирање, итн. ⛽【Напредна Технологија】Двојна порта дигитални manometer е дизајниран со увезени притисок сензор, со висока прецизност ADC и ниско-енергетски MCU, која може да ви обезбеди со точни мерења на податоци. ⛽【Двојна Цевка Конектори】LCD manometer диференцијални може да се измери диференцијални притисок/позитивен притисок/негативен притисок.Dual channel овозможува истовремено откривање на притисок разлика помеѓу двете откривање пристаништа (P1-P2). ⛽【Висока Точност & Резолуција】На дигитален мерач на притисок може да се измери ± 2.999 Psi/ (0.001 резолуција) со точност ±0.3% во полн обем. ⛽【12 Изборни Мерни Единици】In H2 O, Psi, Mbar, k Pa, in Hg, mm Hg, ozin2, Ft H2 O, cm H2 O, KGCM2, Бар и Ап.Овој производ може да се широко се користи во природен гас цевководи, климатизација и ладење вентилација системи, механички хидраулика, пластични калапи, керамички производи производство, biopharmaceutical калапи, рударство притисок тестирање, петрохемиски Индустриски топење, гас, течни и производство на индустриска опрема под притисок откривање, течни ниво откривање, Лабораторија за калибрација, медицински средина микро-притисок тестирање, итн.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.