• Обновено
Мачка 6 Етернет Кабел 5 ft (5 Pack)(на Cat5e Цена, но Повисок пропусен Опсег) Рамна Интернет Мрежата Кабел - Cat6 Ethernet Patch Кабел Краток Cat6 Компјутерски Кабел за Кабелски Менаџме

Мачка 6 Етернет Кабел 5 ft (5 Pack)(на Cat5e Цена, но Повисок пропусен Опсег) Рамна Интернет Мрежата Кабел

Оценката:
DEN 334.80

Тековен
Во магацинот.

✔Cat6 patch кабел се поврзува сите хардвер дестинации на Gigabit Локална Мрежа (LAN), како што се Компјутери, компјутерски сервери, принтери, рутери, switch кутии, мрежа медија плеери, NAS, Vo IP телефони, По уреди, и повеќе; Поддржува : Gigabit 1000 BASE-T; 100 BASE-T; 10 БАЗА на-Т .Ги исполнува или го надминува Категорија 6 перформанси во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 568-В. 2 стандард. ✔Флексибилни и издржливи Cat6 кабел со висок пропусен опсег до 250 MHz гарантира високо-брзински пренос на податоци за сервер апликации, cloud складирање, видео разговор, онлајн high definition видео стриминг, и онлајн игри на среќа. ✔Рамен Мачка 6 кабел дизајн помага да се избегнат испреплетени кабли и заштедува простор.Станот Етернет кабел е супер флексибилна кога се работи под тепих или свиткана во рамнината на нејзината тенка пресек како што се врати, ротирачки оружје, фиоки и слично. ✔UTP(Unshielded Извртени Пар) patch кабел со RJ45 позлатени Конектори се направени од 100% гола бакарна жица, да се обезбеди минимално шум и интерференција. ✔Доаѓа со 5-боја комбо е лесно за кабелски менаџмент и кабел за идентификација . 5 ПАК ВО 5 БОИ (ЦРНА, БЕЛА, ЖОЛТА, СИНА ги Исполнува упатствата за минлив исхемичен напад/EIA-568-Б. 2-10 Спецификации.Контактирајте со Позлата : 50 Micron Злато галвански Контакт Иглички во секој Заштитените RJ45 Приклучок.Диригент Мерач : 30 AWG.Кабел Перформанси : Up to 600 MHz.Кабел Структура : 8 жици Заробени Бакар со оклопна.Вашето пребарување е завршена.Овој кабел ќе ги задоволи секој побарувачка со врвно задоволство.Категорија 7 (Класа F) Кабел Стандард : Мачка 7, S/STP; ги Исполнува упатствата за минлив исхемичен напад/EIA-568-Б. 2-10 Спецификации Контакт Позлата : 50 Micron Злато галвански Контакт Иглички во секој Заштитените RJ45 Приклучок Диригент Мерач : 30 AWG Кабел Перформанси : Up to 600 MHz Кабел Структура : 8 жици Заробени Бакар со оклопна.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.