• Обновено
Primus Кабел CAT6 Plenum најголемиот Дел Етернет Кабел, CMP, Цврст Меч UTP, 23 AWG 1000FT (Зелен)

Primus Кабел CAT6 Plenum најголемиот Дел Етернет Кабел, CMP, Цврст Меч UTP, 23 AWG 1000FT (Зелен)

Оценката:
DEN 1396.80

Тековен
Во магацинот.

Погоден За 600 MHz High Speed Data Applications, Gigabit Ethernet, Брз Етернет И 155 Mbps TP-PMD CDDI.Пламен Retardant Јакна, (FR-ПВЦ).Надминува ОВЖС/минлив исхемичен напад 568 Б. 2-1, АДС И ISO/IEC 11801 Спецификации.Категорија 6 CMP Оценет Кабел.Дизајниран За Внатрешна Plenum Оценет Инсталации.Primus Кабел е CAT6 CMP Оценет Plenum Кабелот е идеален за вашиот внатрешен глас, податоци, видео и безбедноста мрежни апликации.Без разлика дали сте жици вашиот дом, канцеларија или целиот кампус, имаме мрежно решение што е во право за вас.Оваа CAT6 Plenum Кабелот е совршено се вклопуваат за сигурен инсталации каде кабел ќе се користи во затворени простории.Овој кабел е 8 проводници (4-Пара) се цврсти голи бакар со FEP изолација и CMP оценет Ниска Чад FR-ПВЦ Ro HS Согласност plenum јакна.Нашите ETL Наведени Категорија 6 Plenum Оценет Кабелот е дизајниран за внатрешна LAN апликации, што го прави најдобро решение за внатрешна инсталација работи кои бараат кабел за да се инсталира во plenum области.За да бидете сигурни дека ние сме обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет најголемиот дел Ethernet кабли нашите кабел треба да се сретне и/или надминува CAT6 за минлив исхемичен напад 568 C. 2 стандарди.Нашите CAT6 plenum кабелот е, исто така, произведени за да се задоволат тековните CAT6 упатства и е потврдена од страна надвор стандарди организации да се ETL Наведени како и Ro HS Согласност.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.