• Обновено
Tripp Лајт Надолу Агол Cat6 Етернет Кабел, Gigabit Моделирани UTP Мрежа Patch Кабел, Сина, 15 ft. (N204-015-BL-DN)

Tripp Лајт Надолу Агол Cat6 Етернет Кабел, Gigabit Моделирани UTP Мрежа Patch Кабел, Сина, 15 ft. (N204-015-BL-DN)

Оценката:
DEN 463.44

Тековен
Во магацинот.

НАДОЛУ-АГОЛ : Еден RJ45 машки конектор е во 90-степен надолу агол, спречување на прекумерна виткање и намалување на стресот на кабел.Дистрибуирање на податоци, глас и видео на повисоки брзини со Tripp Лајт е Категорија 6 моделирани UTP печ-кабел.Должина : 15 ft. / Боја : Сина / Конектори : RJ45 Десен Агол Надолу Машки да RJ45 Машки.Со ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Cat6 Ethernet patch кабел обезбедува брз пренос на брзини до 1 Gbps во текот на Gigabit Ethernet или Vo IP мрежа.Идеално решение за поврзување со голема брзина мрежни компоненти, како компјутери, принтери, Интернет-от за гејминг системи, копија машини, рутери и модеми.СИНА CAT6 КАБЕЛ : Cat6 Мрежата Ethernet кабел со сина ПВЦ јакна и моделирани сина завршува, обезбедува ултра-брзо перформанси во текот на вашата локална мрежа апликација.Оваа евиденција на blue Етернет Кабел е лесно да се најде во преполната решетката или работна станица која помага во спречување на кабелот од стануваат ненамерно дисконектирани.Надолу-Агол Cat6 UTP Кабел се Поврзува Опрема во Центри за Податоци и Vo IP Мрежи Овој Cat6 Етернет кабел е идеален за поврзување на мрежни компоненти, како што се печатачи, компјутери, препишувач, рутери, сервери, модеми и прекинувачи, во висока густина центри за податоци.Дизајнирани за брз пренос и одличен сигнал за квалитет, ова RJ45 кабел обезбедува пренос на брзини до 1 Gbps во текот на Gigabit Ethernet или Vo IP мрежа.Надолу-Агол RJ45 Крајот го Прави Поврзување и Прекинување Полесно Една RJ45 конектори е дизајниран во 90-степен надолу агол, која ја спречува прекумерната свиткување и го намалува стресот на кабел.Ова ја прави простор за заштеда на кабел лесен за приклучок во печ панели, прекинувачи и други уреди кој се наоѓа во затворен простор или зад биро.Колор-Кодирани да се Избегне Misidentification Што Може да Предизвика Скапи Престој Овој долг Етернет кабел карактеристики сина ПВЦ јакна и моделирани сина завршува.Боја-кодирање овозможува лесно, брзо идентификување во преполната решетката или работна станица и помага во спречување на кабелот од стануваат ненамерно дисконектирани.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.