• Обновено
Leucidal® Течни Ротквица Корен Супериорен Природни DIY Лосион за Изработка на Еко-Cert Хемиски Слободна Алтернатива на Синтетички Конзерванси Козметика на Кожата Соврше?

Leucidal® Течни Ротквица Корен Супериорен Природни DIY Лосион за Изработка на Еко-Cert Хемиски Слободна Алтернатива

Оценката:
DEN 551.76

Тековен
Во магацинот.

Leucidal Течни Ротквица Корен Природни БЛАГА Protectant против загадување плус корисни навлажнувачки бенефиции.Формулиран без овие алергени се : Јајца, Пченка, Риба, Лактоза, Млеко, Палмово Масло, Кикирики, Школки, Соја, Дрво Ореви, и Пченица.На Целата Храна Премиум Листа.ECOCERT Без ГМО е, Природна алтернатива на синтетички конзерванси.Без конзерванси, јасно малку нејасен, течни изглед, речиси без мирис.Solubility : растворливи во Вода, Вегетаријанци Согласност.Козметички Состојка за домашна билни, ботанички DIY нега на кожата.Компатибилен со лосион за правење серуми, Хијалуронска Киселина, Витамин Ц, анти-стареењето креми, moisturizers, око гелови, тонери, препарати за чистење, усна сјај, balm, шеќер струже, eyelash и веѓа формули.БЛАГА ЗАШТИТА употреба LEUCIDAL ЗАВРШИ за широк спектар за ВОДА-БАЗИРАНИ производи.Лосион за правење на резерви, го направите вашиот сопствен diy нега на кожата, креми, лосиони, серуми и moisturizers.Обезбедува ЛЕСНА заштита за домашна Хијалуронска Киселина Серуми, козметика, нега на кожата, козметички производи.Чувајте ги на собна температура, ако вашиот објект е премногу ладно тоа ќе crystalize!Место во топла просторија за да го донесат производот назад за да го редовните конзистентност!.Ве молиме контактирајте го нашиот услуги на клиентите за да им се помогне со формулација.Мора да дезинфенкцирам сите прибор и работа област плус употреба добри состојки или овој производ нема да работи!Ние не може да биде одговорен за овој производ не ги штити вашите формула - бидете сигурни дека вашиот прочитај ги сите инструкции кои се вклучени.Ова е една нега на кожата состојка наменети за лосион одлуки, тоа НЕ е готов производ и Не е Returnable поради здравствени проблеми.Се продава од тежината.Започнете со 4.0% leucidal течни концентрација.Следење на интеракција на Leucidal Течност со други состојки за компатибилност.Се вклучат во формулации на ph помеѓу 3 и 8, за време на ладење фаза на температури пониски од 70°c.Заврши препорачува стабилност и предизвик за тестирање за да се обезбеди соодветно чување.телото путер.усна balms.salves.сапун.за нега на коса производи.нега на кожата.телото крем.лосион.серум.крем.и многу повеќе!.Leucidal Течни Идеален за на база на масло вклучувајќи формули.телото butterlip balmssalvessoaphair грижа productsskincarebody creamlotionserummoisturizerand повеќе!.Потребна дополнителна заштита за вода-базирани формули?Користете Leucidal Целосно или додадете Geogard 221.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.