• Обновено
Националната Phlx LM567 LM567C LM567CN Општа Намена на Ѕвонење Декодер DIP8 5 Парчиња

Националната Phlx LM567 LM567C LM567CN Општа Намена на Ѕвонење Декодер DIP8 5 Парчиња

Оценката:
DEN 408.00

Тековен
Во магацинот.

20 1 Фреквентен Опсег Со Надворешен Отпорник.На LM567 е општ тон decoders дизајнирана за да обезбеди заситени транзистори се префрлат на земјата кога влезниот сигнал е присутна во рамките на passband.Колото се состои од I и П детектор управувано од страна на напонско контролиран осцилатор кој го одредува центар фреквенција на декодерот.Надворешни компоненти се користат самостојно да го поставите центар фреквенција, сообраќај и излез задоцнување.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.