• Обновено
YUESFZ Месинг Плоча Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Чист Бакар Лист фолија (Големина : 0.3 mm x 200mm x 1000mm)

YUESFZ Месинг Плоча Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Чист Бакар Лист фолија (Големина : 0.3 mm x 200mm

Оценката:
DEN 343.20

Тековен
Во магацинот.

100% Сосема нов и Висок квалитет.Бакар чистота : 99.9%.Чист Бакар Фолија Лист, DIY рачно изработени материјал Чист Бакар лист.Димензии : 200mm x 1000mm x 0.2 мм/0,3 mm.Главно се користи за производство на прецизни инструменти, брод делови, возбудлив, сечење алатки и разни прецизност делови, кровна хидроизолација панели, покривот рабови, ленти, декорација, хоби, занаети и DIY проекти; прецизност обработка, електроди, електролиза експерименти, итн.Тоа има одлична отпорност на абење, со голема сила, цврстина, , добри machinability и лесно weldability, и е погоден за производство на различни длабоко цртање и свиткување-отпорни делови.Пакетот вклучува : 1 x месинг бакарна фолија одбор.Производ descriptiondescription : Главно се користи за возбудлив, сечење алатки и разни прецизните делови.Добри механички својства и thermoplasticity, како и добри machinability, и е лесен за заварување.Тоа е една од широко се користат сорти на обичните месинг.Поради неговата добра пластичност, тоа е погоден за производство на плочи, прачки, жици, цевки и длабоко подготвени делови, како што се кондензаторот цевки, топлина цевки, и механички и електрични делови, за load делови се направени од различни длабоко извлекување и свиткување стресови , како што се игли, навртки, подлошки, ореви, проводни цевки, барометар извори, екрани, радијатор делови,ниво и намалување на сечење одбор, итн.Спецификација : 200mm x 1000mm x 0.2 мм/0.3 mm Material : Brass Thickness : 0.2 мм/0.3 mm Quantity : 1 тркалаат x месинг метал foilfeature : Погоден за производство на прецизни инструменти, брод делови, итн.Има добри механички својства и thermoplasticity и добра machinability.Пакет се Вклучени : 1 тркалаат x месинг метал foil Suitable за сите видови на проекти од уметност, ракотворби или хоби да индустриски и научни цели.

Параметри на производот

200mm x 1000mm x 0.2mm/0.3mm :
Material:
Brass
Thickness:
0.2mm/0.3mm
Quantity:
1 roll x brass metal foil
feature:
Suitable for manufacturing precision instruments, ship parts, etc. :
Has good mechanical properties and thermoplasticity and good machinability. :
Package Included:
1 roll x brass metal foil :
Suitable for all kinds of projects from arts, handicrafts or hobbies to industrial and scientific purposes. :

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.