• Обновено
YUESFZ Месинг Плоча Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Чист Бакар Лист фолија (Големина : 1mm x 200mm x 1000mm)

YUESFZ Месинг Плоча Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча Чист Бакар Лист фолија (Големина : 1mm x 200mm x

Оценката:
DEN 1956.00

Тековен
Во магацинот.

100% Сосема нов и Висок квалитет.Бакар чистота : 99.9%.Чист Бакар Фолија Лист, DIY рачно изработени материјал Чист Бакар лист.Димензии : 200mm x 1000mm x 0.8 mm/1mm.Главно се користи за производство на прецизни инструменти, брод делови, возбудлив, сечење алатки и разни прецизност делови, кровна хидроизолација панели, покривот рабови, ленти, декорација, хоби, занаети и DIY проекти; прецизност обработка, електроди, електролиза експерименти, итн.Тоа има одлична отпорност на абење, со голема сила, цврстина, , добри machinability и лесно weldability, и е погоден за производство на различни длабоко цртање и свиткување-отпорни делови.Пакетот вклучува : 1 x месинг бакарна фолија одбор.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.